Aktuality a opatření v našem domově pro seniory

19.12.2022

Důležité! omezení návštěv a nošení respirátorů

Vzhledem k aktuálnímu vývoji nemocnosti ARI/ILI, kdy došlo k celokrajskému nárůstu nemocnosti o 60% oproti předchozímu týdnu, a  ve všech okresech byl dosažen/překročen epidemický práh, vydává KHS Ústeckého kraje doporučení pro poskytovatele zdravotních a sociálních služeb. Doporučuje všem poskytovatelům zdravotní lůžkové i ambulantní péče a poskytovatelům sociálních služeb na území Ústeckého kraje zavedení používání ochranných prostředků dýchacích cest u všech osob vstupujících
do těchto zařízení. Nejméně FFP2

Návštěvy hospitalizovaných pacientů a klientů zařízení sociálních služeb doporučujeme po dobu zvýšeného výskytu akutních respiračních onemocnění omezit na nejnižší možnou míru, a to s přihlédnutím k zdravotnímu stavu osob a charakteru oddělení.

16.12.2022

Vážení rodinní příslušníci, blízcí a přátelé klientek a klientů,

Prosíme při návštěvách o setrvání v recepci a vyčkání na svého rodinného příslušníka, na odděleních probíhají hygieny, koupání klientů, rádi bychom tímto předešli narušení soukromí a intimity klientů. Na oddělení mohou v jakýkoliv čas a den rodiny klientů, kteří ze zdravotního hlediska nemohou do recepce. Prosíme o omezení návštěv v době hygien tj. V 10 hodin dopoledne a 16 hodin dopoledne.

Děkujeme za pochopení a respekt k našim opatřením.

29.9.2022

Vážení rodinní příslušníci, blízcí a přátelé klientek a klientů,

vzhledem k podzimnímu počasí a častým virózám zavádíme v našem Domově povinnost nošení roušek a dodržování hygienikých opatření
ve vnitřních prostorách zařízení. Žádáme návštěvy, aby si je ponechávaly na ústech po celou dobu návštěvy.

Děkujeme za pochopení a respekt k našim opatřením.

24.2.2022

Návštěvy povoleny od 28.2.2022 v kavárně a venkovních prostorách bez testování na recepci

Věříme v odpovědnost každého příchozího do naších prostor.

Moc prosím, pokud se necítíte dobře, odložte návštěvu na později.

Naši obyvatelé jsou náchylní, s ohledem na věk, k různým infekcím. Onemocnění, byť lehčí, jim omezí sociální kontakty. Nemohou chodit na oblíbené aktivity, strádají nejen fyzicky, ale i psychicky. Děkujeme

3. února 2022

Z důvodu zhoršující se situace a zvýšenému počtu pozitivních , jsme se rozhodli zrušit návštěvy rodinných příslušníků venku.
Návštěvy venku do odvolání zrušeny !
Je nám líto, že opět musíme přistoupit k těmto krokům, prosím o pochopení.

Opatření od 8.11.2021

Omezení průběhu návštěv a pobyt klientů v domácím prostředí

Omezení pobytu klientů v domácím prostředí – bohužel přistupujeme k dalšímu kroku omezení – od 8.11.2021 již není možné si klienty brát domů  na propustku rodinou – výjimkou jsou pouze lékařská vyšetření nebo důležité úřední schůzky. 
Z DŮVODŮ ZHORŠUJÍCÍ SE SITUACE A ZVYŠOVÁNÍ POČTU POZITIVNÍCH I OČKOVANÝCH JEDINCŮ JSME SE ROZHODLI OMEZIT PRŮBĚH  NÁVŠTĚV A TO TAKTO:Návštěvy se budou konat pouze venku. U kavárny bude s dispozici teplomet a výdejní okénko pro případné občerstvení, kde Vám uděláme něco dobrého na zahřátí  , k dispozici jsou deky a podsedáky. 

Do kavárny rodinným příslušníkům není vstup povolen.Na recepci nahlásíte svou návštěvu, podepíšete čestné prohlášení – na ústech budete mít respirátor na rukou rukavice – rukavice k dispozici na recepci. Nahlásíte jméno klienta, ten Vám bude přivezen a návštěvu směřujete ven nebo ven ke kavárně.

Návštěvy na pokojích klientů nejsou povoleny!Je nám líto, že opět musíme přistoupit k těmto krokům, ale situace začíná být vážná, prosím o pochopení.Návštěvy od 14:00 do 17:00

Na recepci nahlásíte svou návštěvu, podepíšete čestné prohlášení – na ústech budete mít respirátor na rukou rukavice – rukavice k dispozici na recepci. Nahlásíte jméno klienta, ten Vám bude přivezen a návštěvu směřujete ven nebo ven ke kavárně.

Návštěvy na pokojích klientů nejsou povoleny!

Je nám líto, že opět musíme přistoupit k těmto krokům, ale situace začíná být vážná, prosím o pochopení.

4.4.2021

AKTIVITY

Naše aktivity se již naplno rozběhly. Každý den až do večera si klienti mohou vybrat velké množství různých aktivit od Salónu krásy, Tvoření, Filmového klubu až po různé Soutěže, Cvičení, Jógu a další. Máme naplánované i pravidelné akce jako například Taneční odpoledne, Sportovní dopoledne, v provozu je už také pro klienty i naše Kavárna „U dvou přátel“ a celý den máme v zařízení Canisterapeutického psa Bajku. Velkou výhodou je vlastní velká zahrada, často tedy chodíme s klienty na procházky.

Milé rodiny,

již se nemusíte na návštěvu předem objednávat. Ostatní podmínky dle ochranných opatření:

Je možnost volat videohovorem přes Whatsapp. Tel. číslo pro volání je: 775 887 328 (funguje pouze internetové volání!). Nejdřív si prosím hovor objednejte (napište zprávu na Whatsapp – uvedené číslo, kdy a komu chcete zavolat). Moc děkuji

TESTOVÁNÍ

Testování našich zaměstnanců neustále pokračuje. Každých 5 dní je každý zaměstnanec testován.

IZOLACE

V případě jakýkoliv příznaků u klienta máme připraven izolační pokoj a klient je testován tak, abychom předešli nákaze v případě pozitivního testu.

VAKCÍNY

Zahájili jsme očkování vakcínou.

DOBROVOLNÍCI

Dobrý den, chceme vyzvat všechny, kdo v této nelehké době zůstal doma a přemýšlí, komu pomoci, aby popřemýšlel, zda-li nechce pomoci ve skupině, která je nejvíce ohrožená – senioři. Pomohou nám dobrovolníci při péči o klienty, popovídání, aktivity, cokoliv. Neváhejte nám volat na 777 66 55 59. Děkujeme

Jsme připraveni bojovat i nadále, abychom tento boj ustáli, chybí nám respirátory FFP3, obleky, rukavice, brýle (ochranné pomůcky v případě nákazy). Tyto pomůcky můžeme opatřit, ale bohužel se jedná o velký finanční obnos, proto budeme rádi i za příspěvek formou finančního daru.
Děkujeme