Pohodové noviny

Stáhnout

24. vydání

Pohodové noviny 23. vydání

Pohodové noviny 22. vydání

https://seniorcentrum-pohoda.cz/wp-content/uploads/2022/07/22.-dil-pohodove-noviny.docx

Pohodové noviny 21. vydání

Pohodové noviny 20. vydání

Pohodové noviny 18. vydání

Pohodové noviny 17. vydání

Přinášíme Vám další díl Pohodových novin 🙂

Pohodové noviny 16. vydání

Pohodové noviny 15. vydání

Přinášíme Vám další díl Pohodových novin 🙂

Pohodové noviny 14. vydání

Přinášíme Vám další díl Pohodových novin 🙂

👏
❤

od pondělí 22.6. bude v provozu naše kavárna i pro Vás, milé návštěvy 🧁️

🍰
🎂

Vezměte své blízké do naší kavárny a vychutnejte si naše espresso a dortíček 

TĚŠÍME SE NA VÁS

Pohodové noviny 13. vydání

Dobrý den,
od úterý 3. 3. 2020 platí ZÁKAZ NÁVŠTĚV v Seniorcentru Pohoda v Dubí!

Přistoupili jsme k tomuto kroku na doporučení Krajské bezpečnostní rady, po konzultaci s krajskou hygienickou stanicí a ústavním lékařem MUDr. Jiřím Košťálem. Opatření je nastaveno v zájmu ochrany zdraví seniorů, kteří jsou nejohroženější skupinou v případě výskytu virových onemocnění.
O odvolání zákazu návštěv budeme informovat na našem Facebooku, internetových stránkách, emailem a případně na telefonním čísle 775 665 586.

Děkujeme za pochopení.

Pohodové noviny 12. vydání

Vyšel nám článek o vlivu mezigeneračního setkávání.

https://mojedetskaskupina.cz/dobra-praxe_mezigeneracne/

Pohodové noviny 11. vydání

První vydání roku 2020 našich Pohodových novin je zde!

Pohodové noviny 10. vydání

Dětská skupina v Seniorcentru Pohoda

Senioři mají bohaté životní zkušenosti a protřelý pohled na svět, děti se žít teprve učí. My přikládáme mezigenerační spolupráci hluboký význam, proto také provozujeme dětskou skupinu. Senioři a děti se věnují společným aktivitám a vzájemně si vyměňují své pohledy na svět. Odměnou nám v této spolupráci jsou zářivé úsměvy, upřímný smích, spokojenost a dobrá nálada na obou stranách.

Mezi oblíbené společné aktivity patří ruční práce a společná výroba. Jelikož se ale kvapem blíží vánoční svátky, pustili jsme se společně do výroby vánočního cukroví. Šikovné ruce našich seniorů a dětí vykouzlily skutečné dobroty, na kterých jsme si opravdu pochutnali.

Nyní však přejdeme k oficiálním záležitostem. Je nám potěšením oznámit, že jsme se dočkali také oficiálního uznání naší práce s dětmi a stali jsme se členy Asociace provozovatelů dětských skupin a mikrojeslí, z.s. Velice si vážíme přijetí naší dětské skupiny a s dětmi budeme v rámci našeho centra pracovat i nadále!

Pohodové noviny 9. vydání

Všechny články, aktualizace, fotografie, novinky najdete také na facebooku: Seniorcentrum Pohoda.

Projekt „Strom života“

V září jsme v našem Seniorcentru Pohoda zahájili Projekt „Strom života“. Nechali jsme se inspirovat na jednom školení a ihned jsme začínali přemýšlet, jak to v našem Domově uděláme. Organizace se ujala sociální pracovnice a aktivizační pracovnice. Líbila se nám myšlenka, že klient bude mít svůj Strom – svůj životní příběh. Životní příběhy našich klientů jsou velmi pestré a zajímavé, v závěru života rádi vzpomínají a vypráví, proto si myslíme, že Stromy jsou velkým přínosem pro naše klienty. Strom zobrazuje život klienta od mládí (kořeny, koruna), až po stáří (koruna). Strom je každý jiný, technika také prozradí něco o životě klienta (někdo má rád barvy, někdo přírodu), vždy přizpůsobujeme Strom každému klientovi. Když klient s naším pracovníkem společně zhotoví strom, přichází fáze vzpomínání, vyprávění a vybírání fotografií, které se použijí na strom. V našem Seniorcentrum jsme letošní rok začali pracovat na psychobiografickém modelu péče (viz další článek), ten přináší větší individualizaci v péči o klienta. Vycházíme z jeho životního příběhu, podle něj vymýšlíme aktivity a snažíme se mu přinášet do života to, co má rád, i když už si to sám neumí říct. Strom bereme jako takovou třešničku na dortu, kdy fotografie svých blízkých a svůj příběh bude mít klient i v posledních chvílích života u sebe a jeho rodina bude mít posléze krásnou vzpomínku.


Pohodové noviny 8. vydání

Dva světy aneb mezigenerační pohodové hry

V úterý 24.9.2019 se u nás uskutečnila akce Mezigenerační pohodové hry Dva světy. Jelikož se jednalo o otevřenou akci, přivítali jsme zde děti, studenty, rodiče i seniory z okolí Dubí. Nejdřív nás čekalo přivítání od paní ředitelky a poté se už smíšené skupiny dětí a seniorů za pomocí mapy vydaly sbírat razítka na jednotlivá stanoviště. Na stanovištích je čekaly úkoly jako slalom s vozíčkářem, bosochodník, ergodílny, ruské kuželky, petangue, vědomostní otázky a děti si vyzkoušely i jak se žije seniorům s handicapem. Spolupráce mezi dětmi a seniory přinesla všem skupinám nejen odměnu a diplom, ale také úsměv, pochopení i úctu ke stáří. Po vyhlášení výsledků následovalo rytmické cvičení a jóga, které si užili jak děti, tak i senioři. No a pak už se jedlo, pilo, tancovalo.. a za to vše děkujeme MAS Cínovecku a Ústeckému kraji.


Zveme Vás na akci „Dva světy“ – mezigenerační hry, akci podpořil Ústecký kraj a MAS Cínovecko… děkujeme

Pohodové noviny 7. vydání

Co se u nás dělo v SRPNU

Ani v srpnu jsme nezaháleli a naplno jsme si užívali léto, procházky, sluníčko, krásné přírody a všeho, co nám nabízí krásy našeho Seniorcentra. Pohled na naše odchované, již velké kachny i pasoucí se daňky je opravdu k nezaplacení. Probíhalo u nás individuální cvičení, wellness procedury i různé aktivity – sportovní, zábavné ale i vzdělávací.

Na závěr u nás proběhla zábavná akce Víkendové loučení s létem,která se velmi vydařila. Moc děkujeme!


Pohodové noviny 6. vydání

Stáhněte si další díl našich pohodových novin 🙂 Ať se líbí 🙂

Co se dělo v červenci

V měsíci červenci se naši klienti opět nenudili. Nejhezčí a nejzajímavější akcí byl pro nás Kouzelník Valdini, ukázal nám triky s různými kouzelnickými proprietami, dětem vytvořil zvířátka z balónků a dokonce nám nějaké triky i prozradil. Jeho vystoupení bylo zajímavé a i vtipné, nechyběly ani triky s živou holubicí J. Další velmi povedená akce, kterou jsme uspořádali,  byla Miss Senior a naše klienty moc bavila. Jelikož máme k dispozici krásnou zahradu s dančí oborou, rybníkem, kachnami atd. chodíme s klienty hodně na procházky a kocháme se přírodními zákoutími, ochutnáváme vypěstovanou zeleninu, přičicháváme k bylinkám z naší bylinkové zahrádky, krmíme naše odchované kachničky a ryby v rybníčku. Nechyběly ani výlety, všechny možné terapie, rehabilitace, cvičení,  probíhalo i wellness, perličkové koupele a chodíme do bazénu. Nesmím zapomenout na práci našich aktivizačních pracovnic a jejich ergoterapii, výrobky se opravdu moc povedly.

Pohodové noviny 5. vydání

Stáhněte si další díl našich pohodových novin 🙂 Ať se líbí 🙂

Aktivity v červnu

V měsíci červnu v našem Seniorcentru proběhla spousta aktivit. Mezi nejvydařenější patří jistě víkendová akce s názvem „Móda našich babiček a prababiček“. Naši klienti si vzali krásné oblečení a ocitli se na půdě staré několik desítek let zpět. Je krásné se cítit jako dřív a znovu ochutnat tu bezstarostnou radost, kdy vás nic netíží, nebolí. Další velkou novinkou v našem Seniorcentru je cvičení, které je určené pro zaměstnance. Proč to sem píšu? Protože i o naše pečující je potřeba pečovat, aby s o to větší láskou pečovali o naše klienty aneb spokojený pečující – spokojený klient. Dále jsme v našem Seniorcentru hodně vařili, krájeli, jedli :-), některé aktivity se prolínaly s dětmi (o to větší radost pro naše klienty to je), nechyběl výlet vláčkem Humboldt na Cínovec a další aktivity. Málem bych zapomněla i na naší Velkou letní párty na zahradě, kde se zpívalo, tancovalo a hodovalo. Prostě v Pohodě se pořád něco děje!

Móda našich babiček a prababiček

Akce o víkendu: Móda nasich babiček.. Je vidět, že máme úžasné aktivizacni pracovnice.. tato akce byla opravdu dokonalá a moc děkujeme všem, kdo se zúčastnili.

Cvičení pro zaměstnance

Zdravotní úsek si připravil pro zaměstnance novinku – cvičení, aby je nebolela záda. Cvičení probíhá 2x týdně v době poledního klidu uživatelů. Nechybí ani autogenní trénink, který vede naše vrchní sestra. V našem Seniorcentru se snažíme, aby byl personál v pohodě, protože jak se říká „spokojený zaměstnanec – spokojený klient.“

NÁŠ PŘÍSPĚVEK DO PROJEKTU MŮŽEME JE POTŘEBOVAT ❤

Pan Helmut se narodil v roce 1933 v době první republiky a pamatuje si, když Hitler nastoupil do Německé říše v roce 1939. Jeho otec byl starostou obce Bystřice a nejstarší občan města, přesto musel narukovat do německé armády při 2. světové válce, stejně jako jeho 17letý syn a bratr Helmuta. Otec se z války již nevrátil, rodině po něm zůstalo pouze pár feniků, peněženka a snubní prsten. Bratr byl dlouhou dobu nezvěstný, nakonec se ozval z Los Angeles, kde byl jako válečný zajatec a později se vrátil do své rodné země. Tatínek děti opustil brzy, maminka také zemřela mladá, přesto neshody dvou bratrů vedly k mlčení dlouhých několik desítek let. Pan Helmut se vyučil obchodním příručím, v 15 letech se seznámil se svou budoucí ženou, se kterou žil v lásce dlouhých 63 let. Říká: „Za to bych měl dostat zlatý metál.“ A směje se (jako skoro pokaždé, když ho vidíme). Většinu svého života se věnoval myslivosti a 30 let pracoval v důlním prostředí, později poskytoval jako zkušený mudrc rozhovory do časopisů a dával rady. 
Pan Helmut přišel do našeho Seniorcentra Pohoda před 3 lety a našel si tu úplně nový koníček. Vyrábí bambule a další výrobky z vlny, kterými dělá radost dětem ze školek i všem zaměstnancům.

Seniorcentrum Pohoda Dubí, Ruská 292/2A, Domov pro seniory, Domov se zvláštním režimem a Odborné sociální poradenství.

Vaření

Vaření, úprava jídla, pečení a další práce v kuchyni patřili v životě našich babiček ke každodenním povinnostem. Proto i my se snažíme dělat aktivity s jídlem, vyráběli jsme například ovocný salát, pirožky, bramborový salát apod.

Mezigenerační spolupráce

Snažíme se každý týden o nějakou aktivity s dětmi, abychom zpestřili život našim klientům. Tentokrát jsme vyráběli pirožky a senioři učili děti, jak se to má dělat a také senioři vyráběli lodičky do vody pro děti.

Mast

Jelikož ve vedrech nechceme lidi přehřívat, ale ochlazovat, vyrobili jsme mast na bolavé klouby z medu a dalších tajných ingrediencí 🙂

Bylinková zahrádka

V našem Seniorcentru máme novou bylinkovou zahrádku. Klienti si sem chodí trhat bylinky do nápojů a zkouší poznávat, o jakou bylinku se jedná.

Letní párty

Jako každý rok, tak i letos proběhla krásná akce „Letní party“. Nejdříve si užívali klienti, v pozdějších hodinách akce pokračovala pro zaměstnance. Na akci se zpívalo, tančilo, hodovalo, nechybělo dobré občerstvení a hlavně legrace.

Individuální cvičení s Táňou

I ve velkým horku lze najít způsob, jak s klienty cvičit. Když se chce, všechno jde!

Soutěž

Soutěž „Dojedeme do Prahy“ je ukončena! Na 1. místě je p. Partikova, ktera dojela do Prahy i zpět! Gratulujeme ❤🚴‍♂️

Pohodové noviny 4.díl

Stáhněte si další díl našich Pohodových novin 🙂

Salón krásy

Pravidelně jsme zavedli i Salón krásy, který má u žen velký úspěch. Kdo by nechtěl vypadat krásně? Našim uživatelkám to ohromně slušelo.

Taneční odpoledne

Pravidelně jsme zavedli pro naše uživatele taneční odpoledne, kdy si mohou zatancovat, zazpívat, nebo jen tak poslouchat hudbu.. jak kdo má rád. Občerstvení nesmí chybět 🙂

Páteční Jarmark..

Úžasná věc si nakoupit pěkné oblečení- kus za 2 koruny ne? Kdo by nechtěl!!! Děkujeme všem za organizaci a účast, bylo to super!


Mezigenerační spolupráce..

Kontakt seniorů a dětí je pro nás velmi důležitý. Klienti mají hned úsměv na tváři, společně chodí na zahrádku, hrají různé hry a vzájemně se obohacují o hezké chvíle. 🙂

Článek o nás 🙂

Centrum pro celou rodinu Teplice:

Dnes u nás v Centru proběhla akce Senior bez nehod. Akce se zúčastnili klienti z DD Bystřany a ze Seniorcentra Pohoda. Klienti se dozvěděli spoustu nových informací a byl prostor i pro komunikaci a povídání si mezi sebou. Je skvělé vidět jak jsou aktivní🤗. 
Akce se zrealizovala díky podpoře MPSV z projektu Implementace politiky stárnutí na krajskou úroveň.
Za což děkujeme organizátorce Lence Tomanové z MPSV.

Jsme rádi, že se akce zúčastnil i náměstek primátora města Teplic pan Jiří Štábl a děkujeme mu za jeho komentář:
„Projekt Senior Bez Nehod pomáhá seniorům na praktických příkladech oživit zásady bezpečnosti v silničním provozu. Měl jsem možnost absolvovat jednu edukativní lekci se seniory v Centru pro rodinu a bylo to skvěle připravené. Budu moc rád, pokud se takovýchto akcí zúčastní co nejvíce seniorů nejen z Teplicka. V rámci prevence je toto skutečně skvělý počin.
Jsme rádi, že se takových akcí účastní a podporuje je😊.

Vaření

Jelikož chceme zachovat původní zvyky našich uživatelů, zavedli jsme pravidelné týdenní vaření. Zatím jsme vařili německý a český salát a moc se povedl.

Městské sportovní hry

V úterý 21.5. jsme se zúčastnili městských sportovních her pro seniory pořádaných Klubem Seniorů Českobratrská. Naši senioři plnili sportovní disciplíny: petanque, kop míčem na branku, střelba hokejkou, bolobal, házení míčků na tyč, běh s míčkem na raketě, hod šipek na terč, hod míčků do terče. Umístili jsme se celkově na krásném 5. místě, ale my jsme nejeli pro medaile, jeli jsme se pobavit, zasmát se, zablbnout si a to jsme si splnili naplno 

:-). Někteří naši klienti ale opravdu zabojovali a za muže se například pan Zscherp umístil na 2. místě! Po soutěžení hrála živá muzika, zatancovali jsme si a plni dobré nálady jsme odjížděli zase domů. Děkujeme za organizaci Klubu seniorů v čele s panem Ing. Holubem.

Vystoupení dětí z MŠ

Ve středu si pro nás děti z MŠ Křemílek Dubí připravily krásné vystoupení. Byly úžasně sladěné a předvedly nám moc hezké tanečky. Pro naše klienty to jsou velmi příjemné chvíle. Děkujeme moc všem dětem i učitelkám, že k nám zavítali.

Vertikalizační stůl

Seniorcentrum Pohoda zakoupilo vertikalizační stůl. Tato pomůcka umožňuje i klientům, kteří nemohou chodit, postavit se na nohy a zkusit znovu vertikální polohu. Někteří klienti zakusí znovu tuto polohu po několika desítkách let… a to je tedy něco úžasného!

Na obrázku šťastná a spokojená klienta, která všem celý den za 17 minut v této poloze děkuje celému personálu. A my jsme rádi, že jsme ji to mohli umožnit.

Den Matek

V neděli 12.5. měly svátek všechny matky, maminky i mamky, proto jsme i my nemohli zapomenout na to, že naše klientky jsou zasloužilé maminky. Poseděli jsme s příjemnou hudbou (někdo si i zatancoval), s dortíkem, chlebíčky a samozřejmě jsme nezapomněli darovat i kytičky. Jak málo stačí k vykouzlení úsměvu na tváři.

KVĚTEN 2019

 Pohodové noviny 3. vydání

Přinášíme Vám třetí číslo časopisu Pohodové noviny, kde se dočtete spoustu zajímavých informací ze života v Seniorcentru. Příjemné čtení! (stačí kliknout na nadpis)

Soutěž Motomed

Tým zdravotního personálu si pro naše klienty připravil motivační program „Soutěž Motomed aneb  jedeme  na kole do Prahy!“ Při šlapání na motomedu se počítají kilometry a prvním cílem je právě Praha. Tak hodně štěstí všem!

26.dubna

Pálení Čarodějnic

V pátek 26.4. si pro nás úžasný aktivizační tým připravil akci, která se zpočátku nesla v duchu tajemna a magie. Netrvalo to ale dlouho a čarodějnice se ujaly zábavy, tančily, pily, hodovaly a staraly se o nás všechny. Nechyběl oheň a upálení jedné z nich J.

Děkujeme čarodějnickému týmu v čele s čarodějnicí Maruškou za super akci! Soutěž: Poznáte na fotce čarodějnici Marušku? A co ostatní? 

19.dubna

Oslava Velikonoc v našem Seniorcentru

Velikonoce slavili uživatelé se zaměstnanci v pátek 19. dubna v prostorách jídelny. Na oslavě nechybělo bohaté občerstvení, zábava a muzika. Podávali se sladkosti, vajíčka, chlebíčky a samozřejmě káva.

V našem Seniorcentru nechyběly také velké přípravy na Velikonoce jako například barvení vajec nebo vyrábění velikonočních dekorací.

DUBEN 2019

Pohodové noviny 2. vydání

Přinášíme Vám druhé číslo časopisu Pohodové noviny, kde se dočtete spoustu zajímavých informací ze života v Seniorcentru. Příjemné čtení! (stačí kliknout na nadpis)

 

 4.4. 2019

NOVÁ SLUŽBA V NAŠEM SENIORCENTRU

CANISTERAPIE

Co je to Canisterapie?

CANISTERAPIE  je podpůrná terapie pomocí psů, která  se využívá pro zlepšení psychického i fyzického stavu člověka a uplatňuje se také při výchově a vzdělávání.

Všechny druhy canisterapie mají zásadní význam pro klienty. Kromě pozitivních psychických účinků, které známe ze společenské formy canisterapie (AAA), lze canisterapii využít jako podporu léčby konkrétních zdravotních problémů (AAT).

Jak canisterapie léčí?

 • rozvíjí hrubou a jemnou motoriku,
 • podněcuje verbální i neverbální komunikaci,
 • rozvíjí orientaci v prostoru a čase,
 • pomáhá při nácviku koncentrace a paměti,
 • rozvíjí sociální cítění, poznávání a složku citovou,
 • působí také v rovině rozvoje motoriky s atributem rehabilitační práce, v polohování a v relaxaci,
 • na druhou stranu ale tam, kde je to třeba, psi podněcují ke hře a k pohybu,
 • zároveň mají velký vliv na psychiku a přispívají k duševní rovnováze a motivaci,

Canisterapeutickými zkouškami prošli i sociální pracovnice Bc. Pavla Šulcová a její pes Bajka. Nemusíte se bát, pokud u nás v Seniorcentru psa uvidíte, prošel všemi možnými zkouškami a testy a všechny udělal na 100%. Je to tedy zcela nekonfliktní, mazlivý tvor, který se narodil k tomu, aby lidi dělal šťastnými a pomohl jim s různými zdravotními nebo psychickými problémy.

1.4. 2019

Obrazová galerie

Nově v našem Seniorcentru naleznete obrazovou galerii světových malířů. Na každém obrazu naleznete jméno umělce a název díla. Obrazy jsou umístěny na stěnách u schodiště.

BŘEZEN 2019

Pohodové noviny 1. vydání 

Od tohoto měsíce bude vycházet měsíčník Pohodové noviny, kde najdete zajímavosti a informace o našem Seniorcentru.

Snad se Vám bude líbit!

Příjemné čtení (STAČÍ KLIKNOUT NA NADPIS)


18. 9. 2018

21. září – Mezinárodní den Alzheimerovy choroby

Mezinárodní den Alzheimerovy choroby připadá každoročně na 21. záříAlzheimerova choroba (demence) je degenerativní onemocnění mozku, při kterém ubývají mozkové buňky a vyhasínají jejich funkce. Významně ovlivňuje kvalitu života nemocného. Člověk si nevzpomíná na to, co dříve znal, obtížně si vybavuje názvy předmětů a nezvládá obsluhu jednoduchých přístrojů například telefonování. Nepoznává členy rodiny, ukládá věci na neobvyklá místa a pak je nemůže najít, nepamatuje si, co říkal a stále dokola pokládá ostatním stejné otázky. Nemocný s demencí není schopen pochopit různé pojmy a plánovat. Ztrácí kontrolu nad svými náladami i pocity, může být netečný nebo podrážděný. Nedodržuje základní hygienické návyky, je inkontinentní. Nedokáže se obléknout, najíst ani vyjádřit a stává se zcela závislým na péči okolí. Onemocnění nepostihuje pouze pacienty v pokročilém věku, ale také mladší generaci. Příčiny Alzheimerovy choroby nejsou zcela objasněny, a proto je důležité se z hlediska prevence zaměřit, jak tomuto závažnému onemocnění předcházet.

V Seniorcentru Pohoda poskytujeme sociální pobytovou službu Domov se zvláštním režimem, která je určena právě osobám ve věku 50+, kteří trpí Alzheimerovou, nebo jinými typy demencí. Tuto službu poskytujeme celoročně celkem 26ti uživatelům.

Prevenci, která předchází, nebo jen částečně zpomaluje degenerativní proces, a je nyní hlavním osvětovým tématem v oblasti duševních poruch, řešíme v rámci své terénní a ambulantní formy poskytování sociální služby Odborného sociálního poradenství. Poskytujeme rady, informace a konkrétní postupy při řešení sociálně nepříznivé situace osob s demencí – diagnostika pomocí odborných testů, návaznost na odbornou lékařskou pomoc, poskytnutí informace o nemoci, její příznaky dle jednotlivých stadií, průběh nemoci, možnosti trénování paměti (kognitivních funkcí), konkrétní rady pomoci při péči v domácím prostředí nemocného, poskytnutí informací a rad při získávání kognitivních, rehabilitačních a kompenzačních pomůcek, jejich zapůjčování, zácviku a servisu.

 Zaznamenali jste u sebe či u svých blízkých zhoršení paměti? Ovlivňuje selhávání paměti zásadním způsobem Vaše každodenní aktivity? Zapomínáte nedávné události a jména? Obtížněji se rozhodujete? Nebojte se…. Objednejte se na čísle 777 66 55 59 pro bezplatnou konzultaci u PhDr. Yvony Jungbauerové.


28. 3. 2018

Poděkování rodinného příslušníka za odborné sociální poradenství


1. 2. 2018

HAPPINESS MANAGER – manažer štěstí

Společným cílem manažerského týmu bylo zavést do praxe Happiness managera z řad vlastních zaměstnanců. Heppiness  manager je psycholog, filosof, pedagog, sociolog, personalista, terapeut, který si klade za cíle ve firmě:

Svobodu a kulturu v organizaci, procesy firemní kultury jsou postaveny na základě společně stanovené  vize a cíle naší organizace:

 • zajímá se o osobnost kandidáta na pracovní pozice a snaží se zjistit, jestli zapadne do týmu a ztotožní se s naší firemní kulturou,
 • je psychologem mezilidských vztahů v pomáhajících profesích,
 • udržuje v organizaci dobrou náladu i ve vypjatých situacích,
 • pomáhá s motivací zaměstnanců, pravidelně hodnotí spolupracovníky, zadává úkoly i nastavuje procesy komunikace mezi kolegy, zároveň díky přímému vlivu na spokojenost zaměstnanců zvyšuje jejich angažovanost a motivaci a snižuje fluktuaci,
 • vytváří „Happy plány“ pro spokojenost našich zaměstnanců, k důležitým rituálům patří oslavy, večírky a podobné aktivity,
 • vytváří rituály firemní kultury pro kolegy, které jsou zaměřené i na pořádání volnočasové i vzdělávací akce, vybírá pro ně zajímavé konference, semináře, kurzy, stáže, snaží se zlepšit pracovní prostředí a hledá příležitosti pro inovace ve firemní kultuře,
 • je zpovědníkem a tmelícím prvkem.

Manažer štěstí často dokáže vysledovat negativní trend v organizaci ještě dříve, než dojde ke konfliktní situaci, která má za následek hádky, spory, výbuchy nekontrolovatelných emočních projevů, a proto je nutné, aby se lidem na napříč celé organizace dostávaly informace.   Máme nastavené otevřené celofiremní porady a pravidelné brífinky, kde společně sdílíme úspěchy i chyby a učíme se, jak je neopakovat. S tím souvisí i větší zapojení lidí do společných aktivit v práci i mimo ni, což vytváří prostor pro neformální komunikaci i ventilování stresu.


2. 1. 2018

DAR – HYDRAULICKÝ POJÍZDNÝ ZVEDÁK

Začátkem nového roku jsme měli tu čest převzít významný dar od firmy DMA Praha, s. r. o. v podobě mobilního pojízdného hydraulického zvedáku pro imobilní uživatele našich sociálních služeb, který výrazně usnadní našemu ošetřovatelskému týmu vykonávání úkonů péče o vlastní osobu, zejména pak v oblasti hygieny a mobility. Zároveň umožní našim klientům jistotu, bezpečnost a pohodlí ku prospěchu kvalitně poskytované péče.

Tímto velmi děkujeme firmě DMA Praha za poskytnutí této nepostradatelné kompenzační pomůcky, ale i kvalitní a podnětné zaškolení…


ZÍSKALI JSME ERGONOMICKÉ KŘESLO  

Tímto velmi děkujeme nadaci Olgy Havlové VÝBOR DOBRÉ VŮLE za dar v hodnotě 50 000Kč – čímž je ergonomické koupací křeslo, které pomáhá našim uživatelům zachovat důstojnost a pohodlí při péči v osobní hygieně, a zároveň díky němu usnadňuje našemu ošetřujícímu personálu fyzicky náročnou práci při přesouvání těžších osob u koupání. Křeslo jsme začali okamžitě využívat, a to denně u cca 15ti uživatelů sociálních pobytových služeb. Ještě jednou děkujeme za podporu.

19206271_10203275061914501_1418362021_n


SOUTĚŽ O NEJKRÁSNĚJŠÍ KIWANIS PANENKU

S obrovskou radostí oznamujeme, že jsme v soutěži o nejkrásnější Kiwanis panenku vyhráli krásné druhé místo! Děkujeme našim uživatelům, paní Jobové, paní Telínové, paní Milostné, paní Sovové a panu Muselovi a zároveň jim gratulujeme k úspěchu.

kiwanis-soutez

letak-soutez-kiwanis-ubytovanii

kiwanis-soutez

kiwanis-soutez-2


 

HLEDÁME DOBROVOLNÍKY

Naše Seniorcentrum uvítá dobrovolníky, tedy osoby, které by věnovat kousek svého volného času seniorům podle individuálních představ jednotlivých uživatelů – např. společné luštění křížovek, čtení na pokračování, procházky po okolí, povídání, trénování paměti… atd. Pokud máte zájem stát se naším dobrovolníkem, kontaktujte prosím sociální pracovnici na čísle:+420 471 212 009 nebo +420 777 66 55 86.

Rozšiřte náš tým dobrovolníků, kteří přináší pro společnost význam především v tom, že podporují občanskou aktivitu a zapojují občany do tvorby jejich vlastního životního prostoru. Dobrovolnictví udržuje a posiluje takové lidské hodnoty, jakou jsou soudržnost, zájem o druhé a služba jiným, propojení lidí navzdory rozdílům.

Dobrovolnictví – je neplacená, vědomá a svobodně zvolená činnost, kterou může vykonávat kdokoliv.

 Kdo bývá nejčastěji dobrovolníkem?

 • studenti
 • důchodci
 • ženy na mateřské dovolené
 • nezaměstnaní

 

 

Smyslové terapie

Zahradní terapiedsc01138

Máme velkou  prostornou zahradu se vzrostlými stromy, rybníkem a dančí oborou. V letním období jsme dále společně budovali na přání konkrétních uživatelů zeleninové, květinové a bylinkové záhony. Snažili jsme se pracovat s příběhem jednotlivých uživatelů tak, abychom vytvořili vstřícné, rodinné prostředí. Drobné manuální práce na zahradě, výsadba okrasných truhlíků do oken a na terasu, výsadba bylinkové zahrádky a zeleniny patří mezi smysl plnou aktivitu, jejímž prostřednictvím uživatelé načerpali sílu, energii a radost z vykonané činnosti. Podzimní krása zahrady je pro všechny jedna z další formy podpůrné terapie, a tím je relaxace a smyslová terapie. Při pohledu na kvetoucí zahradu stimulujeme všechny smysly. Děkujeme všem rodinným příslušníkům, uživatelům domova, zaměstnancům a zřizovateli za vytvoření domácího rodinného prostředí, které můžete shlédnout v naší galerii.dsc01141

PhDr. Yvona Jungbauerová – vedoucí Seniorcentra

Reminiscenční a validační terapie

Reminiscenční terapie a validace patří též ke smyslové aktivizaci, kterou provádíme individuálně a skupinově s uživatelem.  Jedná se o vzpomínkovou terapii, kdy si člověk přirozenou formou vybavuje vzpomínky. Vzpomínání a vzpomínky jsou přirozenou duševní činností člověka. Z mé vlastní zkušenosti vím, že vyprávěním můžeme objevit úžasné lidské příběhy, které můžeme společně zpracovat v biografii, která nám pomůže mnoho věcí a souvislostí pochopit při péči o naše uživatele s onemocněním Alzheimerovy choroby. Prostřednictvím zřizovatele a spolupracovníky se nám podařilo vybavit vnitřní prostory starožitným, masivním barokním nábytkem a předměty z druhé poloviny 20 století. Reminiscenční terapie je součástí konceptu smyslové aktivizace, která je nedílnou součástí komplexní péče o uživatele sociálně pobytové služby domova pro seniory a se zvláštním režimem.

Bc. Tereza Nétková, Dis. – sociální pracovnice

Zooterapie

Jedná se o léčbu pomocí zvířecích miláčků. Mezi zvířaty chovanými doma a člověkem existuje od nepaměti vzájemný vztah a pro osoby se syndromem demence je touto pouto ještě silnější. Zvířecí kamarád je především vynikající prostředek ke komunikaci, a to jednak mezi člověkem s demencí a právě oním zvířetem (verbální, později třeba nonverbální), ale i mezi uživateli navzájem. Mohu jenom potvrdit, že zvíře je vynikajícím a jedinečným prostředníkem k navazování komunikace mezi uživatelem a terapeutem. Zvíře ale neslouží u osob s demencí jen k navázání komunikace, nesporným přínosem je také působení na všechny smysly uživatele. Též se věnuji plně imobilním uživatelům v tě žkém stádiu nemoci Alzheimerovi choroby, tak že zvířecího kamaráda přikládám na lůžko. Výsledkem našeho společného setkávání je vyvolání emočních procesů a mnohdy i jinak „zapomenutou“ komunikaci verbální. Zvířecí kamarády můžete shlédnout v naší galerii.

Bc. Ivona Kolmanová – sociální pracovnice

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..