Dům s pečovatelskou službou Pohoda

Rozhodli jsme se v našem Seniorcentru Pohoda, poskytovat samostatné bydlení v bezbariérových bytech 1 + kk  s balkónem. Nájemníci nemají pevní režim, mohou se rozhodnout v kolik budou vstávat, jestli chtějí snídani na pokoj, jestli si objednají masáž v našem wellnes, nebo stráví odpoledne na zahradě, popřípadě raději zajdou na zákusek do kavárny.

Pro vaše rodiče a blízké, nabízíme bezbariérové byty za dostupnou cenu. Poskytujeme v nich všem seniorům bezpečí, potřebný servis a domácí prostředí rodinného podniku. Všichni považujeme za nejvyšší prioritu spokojenost našich seniorů.

Naše bydlení se servisní službou, je určena všem, kteří se ještě necítí na domov pro seniory a chtějí žít vlastní bezpečný život. Pořádáme taneční odpoledne, máme vlastní kavárnu, krásnou zahradu, dančí oboru, každý den u nás probíhají aktivity a další společné činnosti, oslavy narozenin a svátků. Pokud by později klient, který využívá nájemní byt se měl stát závislým na cizí pomoci, může u nás, kde si již zvykl, pokračovat ve svém životě, jak byl doposud zvyklý a péče bude přizpůsobena jeho požadavkům.

Pro naše klienty jsme v roce 2019 postavili nový dům s pečovatelskou službou Teplice v Dubí u Teplic. V domě jsou nové, samostatné bytové jednotky s pečovatelskou službou v rámci seniorcentra Pohoda. Momentálně máme volné byty s pečovatelskou službou a příjímáme rezervace.

Jedná se o jednolůžkové byty – garsoniéry s vlastním sociálním zařízením a balkonem s možností využití pečovatelských služeb. Byty s pečovatelskou službou se nachází v areálu Seniorcentra Pohoda v Dubí, v přírodě, s výhledem na dančí oboru.

Součástí objektu je kavárna s posezením, kde nabízíme teplé i studené nápoje a různé druhy sladkých a slaných zákusků. Můžete posedět se známými, nebo uspořádat rodinnou oslavu – jsme schopni zajistit akci s občerstvením dle individuálních přání a představ.

Jednolůžkové pokoje s balkónem

 • Polohovatelná postel, stolek k lůžku
 • Šatní skříň
 • Satelitní TV, možnost WIFI připojení
 • Sociální zařízení – bezbariérový sprchový kout a WC s madly
 • Možnost dovybavení vlastním nábytkem

Dům s pečovatelskou službou se nachází v krásném prostředí uprostřed přírody. Součástí areálu je:

 • Rozlehlá zahrada s procházkovými cestami
 • Chovný rybník
 • Dančí obora
 • Zahradní altán
 • Kavárna

Fotografie okolí domu s pečovatelskou službou Teplice si můžete prohlédnout zde.

 • pomoc při zvládání běžných úkonů péče o vlastní osobu – dopomoc s oblékáním aj..
 • pomoc při osobní hygieně nebo poskytnutí podmínek pro osobní hygienu – pomoc při koupání, ranní a večerní hygieně, výměně inkontinentních pomůcek
 • poskytnutí stravy nebo pomoc při zajištění stravy – donáška jídla 5x denně z vlastní kuchyně přilehlého objektu – výběr ze dvou hlavních jídel
 • pomoc při zajištění chodu domácnosti – úklid domácnosti, praní prádla, nákupy
 • zprostředkování kontaktu se společenským prostředím – kulturně společenské aktivity a denní aktivity v Seniorcentru Pohoda (trénování paměti, soutěže, tvorba výrobků, zpívání, besedy, kulturní vystoupení..aj.), doprovod či doprava na kulturní aktivitu v přilehlých obcích
 • zprostředkování kontaktu s praktickým i odborným lékařem, vyzvednutí receptů a zdravotních poukazů
 • podávání léků
 • provádění ošetřovatelských úkonů – převazy, aplikace inzulinu, odběry aj…
 • Individuální cvičení
 • Rehabilitační ošetřování
 • Vodní lázen nohou
 • perličkové koupele
 • Cvičení v bazénu
 • Masáže
 • Rašelinové zábaly

Od 1.9. 2020 u nás v Seniorcentru funguje pečovatelská služba Pohoda.

Pro koho je určená pečovatelská služba Pohoda

Jedná se o terénní službu, která je poskytovaná dle potřeb uživatelů v dosahu do 30 km od místa poskytování sociálních služeb na adrese Ruská 292, 417 03 Dubí (tzn. služba je určena pro Dubí, Teplice a okolní obce). 

Služba je určená osobám s chronickým duševním onemocněním, osobám s chronickým onemocněním, osobám se zdravotním onemocněním, rodinám s dětmi a seniorům

Poslání poskytované sociální služby

Posláním pečovatelské služby Pohoda je poskytovat kvalitní terénní sociální službu lidem, kteří se ocitli v nepříznivé sociální situaci z důvodu věku, chronického onemocnění nebo zdravotního postižení, a rodinám s dětmi, jejichž situace vyžaduje pomoc jiné fyzické osoby a tím jim umožnit dlouhodobé setrvání v domácím prostředí.

Kdy můžete využít pečovatelskou službu Pohoda

Sociální službu poskytujeme denně 7.-19.00 hod. (včetně víkendů a svátků)

Naše pečovatelská služba prodlužuje období relativně nezávislého života každého člověka a oddaluje nebo dokonce vylučuje nutnost komplexního ústavního zaopatření např. v Domovech pro seniory.

Pečovatelská služba Pohoda

Tato služba je poskytována v domácnostech uživatelů. Je určitě jednou  z kvalitních možností v péči o osoby, které mají sníženou soběstačnost. To může být z důvodu věku, kvůli chronickým a zdravotním onemocněním nebo v rodinách s dětmi. Je určena pro ty, kteří se nacházejí v situaci, kdy jim ubývá sil potřebných pro zajištění chodu své domácnosti a kteří by však zároveň rádi zůstali ve svém domácím prostředí.

Domov, na který jsou osoby zvyklé, zajišťuje nezbytný pocit jistoty a bezpečí, což je jednou ze základních životních potřeb každého člověka. 

Jedná se o individuálně poskytovanou službu, která pomáhá tomu, aby člověk mohl i nadále pobývat doma, kde je plně adaptovaný. Naším posláním je poskytovat takovou míru podpory a pomoci klientům, která umožňuje  zachovat v maximální míře jejich dosavadní způsob života. Služba pomáhá v nepříznivých životních situacích zvládat pobyt v domácím prostředí.

Se stářím se snižuje pohyblivost člověka a proto naší pomoc zaměříme na osobní hygienu, polohování , atd. Údržbu domácnosti budeme směřovat tak, aby byly v co nejvyšší míře využívány komerční služby 

S pomocí naší pečovatelské služby je možné doprovodit seniora až do konce jeho života v domácích podmínkách, za spolupráce terénní zdravotní péče jsme schopni postarat se o seniora (osobu se zdravotním postižením) komplexně a zmírnit tak přetlak vyvíjený na nemocnice a pobytová zařízení. Dále umožnit pečující osobě a rodině jako celku nadále fungovat ve svém běžném životě a být nadále ekonomicky aktivní . 

Máte zájem o vyžití pečovatelské služby? Zavolejte nebo napište.

Kontakt: Sociální pracovnice

Lenka Nováčková dis.

Tel. 775 665 586

Žádost o pečovatelskou službu

Sledujte nás také na facebooku >>

Pečovatelská služba Teplice