Píší o nás

Statutární město Teplice článek

teplice

Tepličtí hasiči si připravili dopolední program pro seniory a mateřské školy

Jednotka sboru dobrovolných hasičů Teplice – Sobědruhy navštívila Seniorcentrum Pohoda v Dubí. Akce se konala 2. června za účelem ukázky techniky a osvěty práce dobrovolného hasiče. Dopoledního programu se zúčastnili nejen senioři, ale také mateřské školy.

Všichni si mohli vyzkoušet manipulaci s hadicí, prozkoumat hasičské auto, prohlédnout si výstroj nebo si zkusit helmu. Děti z mateřské školy Mstišov a Lesní školy Proboštov si navíc prošly připravená stanoviště s úkoly a soutěžemi. Kromě programu byla připravena i výzdoba, hudba a občerstvení.

Dana Blažejovská

Máme maminku v seniorcentru teprve tři měsíce. Hodně se trápila, že už jí zdraví nedovolí vrátit se do svého bytu. Ale nyní, po třech měsících pobytu, je spokojená. Moc si chválí všechny, kteří o ní pečují. Jinak ubytování a okolí je moc příjemně. Součástí areálu je i příjemná kavárna.Vůbec si nemůžeme na nic stěžovat . Díky.

Kateřina Táborská

Seniorcentrum Pohoda vysoce převyšuje běžný standard domovů pro seniory. Jednak velmi krásným prostředím se zahradou, která je pro trávení volného času s blízkými absolutně ideální. Možnost být s maminkou venku v hezkém prostředí pro mě byla velmi důležitá. Druhá podstatná věc je dostatek personálu, a to personálu pečlivého, empatického a pečujícího i laskavého. Centrum je zásadní úlevou pro rodinu, protože se tu starají o nesamostatné pacienty od A do Z. Musím pak ocenit i hluboce lidský přístup sestry Katky, která s maminkou strávila její poslední okamžiky, a mně tím nesmírně ulevila, když jsem věděla, že měla vedle sebe někoho takového. Děkuji vám.

Dubský zpravodaj

Syn pana Bůžek

Seniorcentrum POHODA splňuje nejvyšší standardy péče o seniory. V první řadě je to zachování lidské důstojnosti, respektu ke klientům a snaha o splnění pokud možno všech jejich přání. Můj devadesátiletý otec zde strávil poslední rok života v příjemném prostředí, obklopen porozuměním a laskavou péčí, aniž by měl pocit „zavření v důchoďáku“. Pobyt zde si velice chválil, protože se více než čemukoli jinému podobá spíše hotelovému zařízení se zvýšenou lékařskou a rehabilitační péčí. Děkuji mým i in memoriam jeho jménem za všechno, co zaměstnanci seniorcentra pro něj po dobu jeho pobytu udělali. Mgr. Václav Bůžek.

Antonín Moravec

Dobrý den, paní ředitelko a stejně dobrý den přeji všem zaměstnancům Vašeho seniorcentra.

Rád bych Vám touto cestou poděkoval jménem rodiny pana Petra Moravce – Vašeho klienta.

   Tatínek je u Vás již rok a tak se dovolím vyjádřit ke kvalitě jeho pobytu u Vás. Zcela stručně řečeno jsem moc rád, že jsme se před rokem s paní Nováčkovou domluvili na umístění otce ve Vašem zařízení a já jsem za to Vaší sociální pracovnici, potažmo Vašemu zařízení, moc vděčný. Táta k Vám přišel ve velmi špatném psychickém i fyzickém stavu, který zapříčinilo úmrtí maminky a následně jeho zdravotní potíže, které ho dovedly až na oddělení dlouhodobé lůžkové nemocniční péče. V době probíhajících proticovidových opatření byl pro tátu pobyt v nemocnici na pokoji se čtyřmi dalšími pacienty a bez možnosti vycházení všechno jiné než léčebný. Jsem přesvědčen, že jeho přesun k Vám mu zachránil minimálně zdravý rozum. Ostatně předpokládám, že Vy sami vidíte pokroky, na které ve svém zdravotním stavu dosáhl.

   Moc děkuji všem Vašim pracovnicím i pracovníkům za laskavou péči, kterou věnujete Vašim pacientům (je mi jasné, že se takto vřele nevěnujete jen mému otci). Nedávno se mi poprvé po třiceti letech stalo, že mi za celý den ani jednou nezavolal. Prostě jsem mu vůbec nechyběl. Jsem Vám vděčný za to, že mému otci poskytujete přesně takové zázemí, jaké potřebuje. Všechny Vaše ošetřovatelky bere jako své kamarádky (samozřejmě Maruška je jen jedna :-)) a vůbec o všech Vašich pracovnících mluví moc hezky. Je mi jasné, že to má reálný základ a že si to všichni dozajista zaslouží.

   Asi před dvěma měsíci jsme spolu někam jeli a po pár hodinách společného času mi povídá, že už je unavený a že už by chtěl jet domů. Od člověka, který celý svůj život strávil v rodinném domě, který postavil jeho otec, od člověka, který byl do morku kostí přesvědčen, že neexistuje možnost jiného místa, kde mu bude dobře než v jeho domě, kde se narodil, je to posun do sfér, do kterých jsme ani nedoufali že se dostane. Vypadá to, že u Vás našel svůj druhý domov. Děkuji Vám za to.

   Přeji Vám do nového roku spoustu podobně spokojených klientů, jako je můj otec. Nám, kteří (prozatím) žijeme mimo Vaše zařízení tím poskytujete klid s vědomím toho, že je o naše nejbližší skvěle postaráno.

Děkuji Vám ještě jednou a přeji všechno nejlepší do dalších let.

P.S.: Všechny vánoční dárky od nás jsou ve skříňkách. Kniha Jaromíra Bosáka od Vás je rozečtená na 50. straně – podotýkám, že si od dětství děláme z táty legraci, že dohromady za život přečetl jen dvě knihy…  

Hezký den.

Antonín Moravec

Alena Gonsiorovska

Ráda bych se podělila o vynikající zkušennost se Seniorcentrem Pohoda.
Moje maminka,které je 87 let tam byla převezena z LDN z Duchcova.
Žiji v USA a plánovali jsme maminky odlet k nám,kde jí mám ve vlastní péči.Ovšem jsme potřebovali,aby nám jí někdo kompetentní dal do pořádku po fyzické,ale i po psychické stránce.Jinak by dost těžko mohla tuto cestu k nám podstoupit.Díky absolutně perfektnímu a profesionálnímu přístupu se vše povedlo.Chtěla bych též podotknout,že všichni zaměstnanci se chovají velmi přátelsky a odvádějí vynikající práci.Klienti mají spoustu aktivit,krásné čisté prostředí a maminka si moc pochvalovala výborné jídlo.
Pokud bych se o maminku nemohla postarat zvolila bych jedině Senior centrum Pohoda. Vřele všem doporučuji budete jistě spokojeni.

Paní Věra Dražanová

Vážená paní ředitelko,

jsem neteř paní Aleny Drnkové (92 let), která je od letošního jara v péči Vašeho skvělého Senior centra Pohoda. 

Protože jsme až z Jižní Moravy, jezdíme za tetou na návštěvu pouze 1 x za měsíc. A vždy jsme mile překvapeni, v jakém skvělém zdravotním a především duševním a psychickém stavu teta je. Teta je opravdu V POHODĚ! 

Když si vzpomenu, v jak příšerném zdravotním stavu k Vám byla teta umístěna a jaké to pro ni muselo být trauma, smířit se s tím, že je odkázaná na pomoc ostatních a že se již nemůže vrátit domů. A všechno to, ve svém věku, zvládla. Jsem přesvědčena o tom, že je to pouze a jedině díky péči Vašeho skvělého personálu! 

Když jsme za tetou poprvé přijeli, usínala po každé větě. Byla velmi unavená a někdy i zmatená. Měla problémy s jemnou motorikou. Bez pomoci se nenapila, nenajedla. 

A dnes? Celou dobu návštěvy nám teta sděluje svoje nové zážitky a dojmy. Někdy se ani nedostanu ke slovu……Teta si při návštěvě pochutnává na zakoupené kávě, kterou dokáže sama vypít! Normálně drží hrníček za ouško a pije. Pak hrníček odloží na stůl! Pro mě je to zázrak! 

Teta Vás moc chválí. Za příkladnou péči, hygienu, stravu. Líbí se jí aktivity, výlety, oslavy, hudební a dětská vystoupení. Teta je u Vás ráda. I když je upoutaná na invalidní vozík (před pádem a zlomeninou pánve chodila o francouzských holích), je spokojená a mám takový pocit, že žije příjemný, bezstarostný a plnohodnotný život.

Každá návštěva u tety, u Vás v Pohodě, je pro mě zážitkem. Kéž by si Vaše skvělé služby teta užívala ještě hodně dlouho.

S úctou a s nekonečnými díky

Věra Dražanová

Sona Schwambergerova – Sigmund

Chtěli bychom touto cestou podekovat pi. Monice Sentivanove za její velice hezky a milý přístup a nesmírnou ochotu věnovanou všem jejím hostům v kavárničce, a to  jak tem domacím, tak i nám přespolnim. Velice si vážíme toho, ze je nesmirně  pratelska a usmevava a take vzdy pripravena splnit kazde prani. Moc nas take tesi a soucasne uklidnuje, ze doprovazi nasi maminku Sonu Bernaskovou k lekarskym prohlidkam. Maminka je vzdy stastna a my take, protoze vime, ze je o ni dobre postarano.

Take jeji manzel nam vzdy vyjde vstric pokud jej oslovime s nejakou prosbou.

Velky dik bychom chteli vyslovit i Vam, pi. Novackova za to, ze se nam snazite vzdy vyhovet a pomoci pri reseni jednotlivych zalezitosti tykajicich se zajisteni spokojenosti nasi maminky. Nezbyva nez blahoprat celemu vedeni „Pohody“ k tak dobrym a spolehlivym zamestnancum.

„At zije Pohoda“ a vrely dik vsem, kteri se staraji o blaho nasich nejblizsich.

Srdecne zdravi za celou rodinu

Sona Schwambergerova – Sigmund

Moc děkujeme za pochvaly, každé milé slovo nás těší a je to pro nás hnací motor :-))

Pokud jste s námi spokojeni a chcete nás pochválit, prosíme aby jste tak učinili na stránkách google, nebo zde na stránkách popř. na facebooku. Moc děkujeme

p. Žáček

Dobrý den,

Dnes jsme spolu mluvili telefonicky ohledně mé maminky Květuše Žáčkové která je v současné době na LDN Kralupy nad Vltavou a je třeba ji najít nový domov. Péče v Kralupech je všelijaká jak jste jistě už i vy poznaly třeba u mého otce Františka Žáčka který se ocitl z pekla v ráji. A za to vám opět děkujeme. Maminku jsme vzaly na Pohodu v sobotu za taťkou.Byla v údivu jaký pokrok táta během dvou dní udělal jak psychicky tak v čistotě a nechtěla už zpět.Mluvily jsme tam i ze sestřičkou která si z mamkou povídala a mamka celou cestu domu mluvila o tom jak je možné ze na nikoho tam nikdo nekřičí a jak to že jsou všichni milý.
A tak jdu ještě jednou s prosíkem o přijetí maminky. Jsou i schopni být spolu s tím že mi slíbily že by se nedohadovaly a tím vám nepřidělávaly práci.
V přílohách zasílám žádost a lékařskou zprávu z LDN. Také posílám ofocené ta tátovy radosti zbytek napíši.
Děkuji s pozdravem Žáček.

p.Borná

Chtěla bych také touto formou poděkovat všem, kteří se podíleli na péči o tatínka. On si to sice neuvědomoval, ale my víme, že mu u vás bylo dobře.

Marie Libánská

na konci září loňského roku jsme k Vám přestěhovali naší maminku, paní Miluši Štorkovou. Protože maminka byla velmi dlouho čilá a schopná se o sebe postarat, bylo jí v té době již 91 let. Od prvního telefonátu po den stěhování neuběhlo moc času a hned v den, kdy jsme maminku stěhovali jsme měli pocit, že jsme udělali dobře. Přivítal nás tým, který je zvyklý pracovat se seniory a přesně věděl jak na to. Všichni se nám představili a maminku pěkně uvítali. Tento přístup se nezměnil po celou dobu pobytu a od praktického zajišťování potřeb se naše návštěvy zase přesunuly k tomu nejdůležitějšímu – být spolu a povídat si, chodit na procházky a těšit se z času, který jsme měli. Sama maminka si neustále chválila, jak jsou všichni ohleduplní, ochotní a hodní.

Chci za celou rodinu velmi poděkovat personálu Seniorcentrum Pohoda za profesionální a empatický přístup, starali se řekla bych mnohdy až nad rámec všech povinností  a my jsme se mohli důstojně a lidsky rozloučit, když přišel čas. A že ani na té úplně poslední cestě nebyla sama.

Ze srdce děkujeme a vřele doporučujeme Vaše služby všem.

Peter Gabauer

Rád bych využil této příležitosti a poděkoval Vašim zaměstnancům za jejich skvělou práci, protože jsem zaznamenal pozitivní vývoj u svých rodičů. Děláte skvělé věci, láskyplným a nápaditým způsobem, které vracejí lidem radost do života navzdory jejich nemoci. Potěšilo mě, že není zanedbaná hudba, která v životě mých rodičů znamenala hodně.

Za to bych Vám Mirku a Marie a všech ostatním ve Vašem kolektivu chtěl poděkovat.

p.Šilhánová

Jste moc hodný, že jí vytváříte program a pohodu. Teta je u vás moc spokojená a je to na ní velmi vidět.

Dcera p.Bernáškové

Vřelé poděkování všem, kteří se na přípravě a organizaci VIP menu podíleli. Mamince to moc chutnalo. Mějte se pěkně a hlavně zdravě

Iva Stuchlíková

Moc hezký nápad, krásná módní přehlídka, všem to na fotkách moc sluší 😍

( k fotkám při historickém focení)

Super parket pod širým nebem. 💃

(k tanečnímu odpoledni na terase senior centra)

Já bych rozhodně neodolala, je fajn posedět venku u kafíčka a dortíku, dokud je hezké počasí.

(posezení u kávy a mrkvového dortíku v naší kavárně)

Vždy jsem moc ráda, když se můžu podívat, jak hezky zapojíte děti a pejsky do programu péče o naše blízké. Díky

Jitka Imamovicová

Maminka paní Bernášková říkala, že se jí to moc líbilo. Moc děkujeme, jste všichni moc Fajn.

(mezinárodní den seniorů – oslava v jídelně s hudbou a občerstvením)

Děláte všem seniorům radost a za to moc děkujeme. Pozdrav z Vídně a mějte se krásně. 🐕 ( canisterapie)

Pochvala za oslavu p. Tkadlecová

Dobrý den, viděla jsem fotky a video, podařená oslava, maminka a ostatní klientky se dobře baví. Děkuju vám , že jste oslavu zařídili, když my jako rodina nemůžeme.Přeji hezké dny všem. Nemám facebok, proto píšu meil. Cífková

Poděkování p.Matoušková

Dobrý den paní ředitelko,

Za celou naši rodinu jsem Vám chtěla z celého srdce poděkovat, za veškerou tu péči a podporu, kterou jste zahrnuli mého manžela Jaromíra Matouška. Že jste nám umožnili s ním strávit jeho poslední chvilky, rozloučit se s ním a doprovodit ho až do poslední vteřiny jeho života. Za Vaši lidskost, důstojnost, vstřícnost, ochotu a podporu. A to ještě navíc v téhle složité době plné zákazů a příkazů.

Jsme Vám a celému personálu (paní Nováčkové, děvčatům z Ukrajiny – nevím jejich jména, omlouvám se) neskonale vděčni a moc Vám za všechno děkujeme. Všichni byli neuvěřitelně milí, laskaví, nápomocní a ochotní.

Manžel měl obrovské štěstí, že poslední měsíc svého života mohl strávit ve Vašem Seniorcentru Pohoda, kde jste se k němu opět chovali jako k člověku, členu rodiny, a ne jako k chovanci ústavu.

S přáním všeho dobrého a pevného zdraví pro Vás a celý tým,

Eva Matoušková s rodinou

PODĚKOVÁNÍ P. VENKRBCOVÁ, P. HOLEK

Vážení,
touto cestou bychom rádi upřímně poděkovali za péči o naší milovanou maminku paní Vladimíru Holkovou. Profesiálně a lidsky jste se o ní starali v posledních dnech jejího života. Maminka zemřela důstojně, v klidu, pokoji a smířená. Jsme vděční, že jsme se mohli s maminkou naposledy rozloučit i v této nelehké době.
Velice si ceníme práce veškerého personálu, sestřiček a ošetřovatelek, které neznámé jménem.
Přejeme vám, abyste dál dokázali s hlubokou obětavostí, péčí a láskou pečovat o svěřené staroušky. Máte těžkou práci, ale dokážete se i usmívat a dodat klid a naději.
S úctou Jana Venkrbcová, Miroslav Holek

Poděkování p.Krajáková

Dobrý den,

moc děkuji za uspořádání oslavy, jsem ráda, že byl tatínek spokojený. Doufala jsem, že se s ním už brzy zase uvidím L. Snad to bude v dohledné době možné.

Ještě jednou děkuji a přeji pěkný den

Miroslava Krajáková

Poděkování E. a J. Hejzlar 2/2020

Dobry den,

Touto cestou by jsme Vam chteli podekovat za moznost dustojneho skonani nasi maminky v pritomnosti nejblizsich. Pan K. nas behem dne informoval o poslednich minutach maminky. Rekl nam, ze jeji posledni chvilky jste zajistily velmi pekne.

Timto by jsme chteli podekovat personalu, ktery se mamince skutecne venoval a i pres jeji postoj vzdy se snazil zajistit jeji spokojenost. Prostredi u Vam je velmi pekne a s prispenim angazovanosti personalu prispiva k dustojnemu straveni poslednich dnu zivota.

Jeste jednou prosim vyridte personalu nase diky.

S pozdravem Eva a Jaroslav Hejzlar

 

PODĚKOVÁNÍ OD RODINY 1/2020

Prosím, poděkujte mým jménem všem pracovníkům,

kteří se o tetu (paní Vaculíkovou),

po celou dobu jejího pobytu u Vás, výborně starali.

Děkuji a jsem s pozdravem R. Kastl

Vyšel nám článek o vlivu mezigeneračního setkávání.

https://mojedetskaskupina.cz/dobra-praxe_mezigeneracne/

Dubský zpravodaj listopad 2019

Rodina pana Kastla nám napsala dopis, děkujeme!

Hotel a restaurace Krušnohorský Dv

Dnes k nám přijeli na navštěvu vláčkem Humboldt klienti Seniorcentra Pohoda v Dubí. Dali si kávu a vynikající meruňkový domácí koláč od naší Marie 👍 všem moc chutnalo a jízdu si užili.

Dubský zpravodaj únor 2019

Teplický deník, 6. října 2018 – Mezinárodní den Alzheimerovy choroby


Poděkování od našeho klienta  1. 2. 2018

Tímto Vám chci poděkovat za všechnu starost, péči a milé chování, které jste věnovali mé osobě po dobu mého pobytu v ústavu Pohoda. Domnívám se, že Vám mohu popřát v další vaší nelehké práci mnoho úspěchů, zdraví a spokojenosti.

Zdraví Vás,

Karel Jelínek


Poděkování rodinného příslušníka 19. 12. 2017

Ráda bych poděkovala jménem mým i maminky, za péči a celkový servis, který jí je poskytován a že může být v takovém zařízení, jako je právě to Vaše a prožít důstojné stárnutí, které si zaslouží.

Vřelé díky!!!!

Milena Matějkovičová (dcera)


Poděkování rodinného příslušníka 11. 12. 2017

Dobrý den,

chtěla bych poděkovat za nádherný zážitek mikulášské 4.12.2017.

Bylo to nádherně připravené a skvělá nálada. Paní pečovatelky jsou okouzlující. Nádherně se chovají k babičkám a dědečkům. Mám u Vás maminku paní Hončíkovou a bylo na ní vidět, jak si s chutí zazpívala a zatancovala. Také jsem chtěla celému personálu poděkovat za tatínka pana Hončíka, který bohužel 13.9.2017 zemřel. Do poslední chvíle se o něj zaměstnanci tohoto zařízení velice dobře starali. Blíží se konec roku a tímto bych všem chtěla moc poděkovat i za to, že si maminka zvykla a všechny chválí, jak se k ní chovají.

Celému personálu přeji hezké svátky a hodně zdravíčka do nového roku.

Milena Knauerová (dcera)

Spořice 11.12.2017Teplický deník, 17. 6. 2017, strana 4

teplický deník

Dubský zpravodaj, ročník 26, Červen 2017, strana 6

dubský deník článek červen

Poděkování od rodiny našeho uživatele

poděkování

Dubský zpravodaj, Ročník 26, Květen 2017, strana 11

dubský deník květen článek

Teplický deník, 25. 4. 2017, Týdeník směr, strana 13

velikonoce

Teplický deník 7. 3. 2017, Týdeník Směr, strana 13

článek deník

Dubský zpravodaj

Ročník 26. – Únor 2017, strana 13

Dubský zpravodaj únor 2017

zpravodaj únor

13. 2. 2017 – poděkování rodinných příslušníků uživatelů, kteří byli v naší péči

chotětická poděkování

Dubský zpravodaj

Ročník 26. – Leden 2017, strana 12

Dubský zpravodaj leden 2017

dubský zpravodaj leden 2017

20. 9. 2016 – poděkování od spokojeného uživatele služby, pana Helmuta Zscherpa:

pisi-o-nas

Dubský zpravodaj

> Ročník 25. / Srpen 2016, strana 10

» Dubský zpravodaj srpen 2016 « (PDF)


> Ročník 25. / Červenec 2016, strana 6

» Dubský zpravodaj červenec 2016 « (PDF)

str.6

  • Portál „Mladí duchem“

> Přehled zařízení – Seniorcentrum Pohoda

» Mladí duchem – Seniorcentrum Pohoda « (WEB)


  •  Hodnocení našich klientů

> paní Marcela Liehneová

» paní Liehneová « (PDF)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..