Wellness

Celková ruční masáž

Klasická masáž je regeneračním procedura, která vás zbaví bolestí zad a šíje, způsobených nadměrnou nebo jednostrannou zátěží, následkem nevhodného pohybu, či stresem. Masáž také pomáhá proti únavě, nedostatku energie a proti stresu. 

Účinky: zmírnění bolesti, snížení svalového napětí, zlepšení prokrvení a látkové výměny, regenerace organizmu, snížení únavy, přispívá k vyloučení škodlivých látek

Perličková koupel

Perličková koupel proudem stlačeného vzduchu jemně masíruje kůži a podkoží. Vzduch vychází z drobných trysek umístěných na dně vany, bubliny procházejí koupelí a způsobují třením o povrch těla jemnou masáž. Tím je vyvolán sedativní účinek, který má blahodárný vliv na psychiku i fyzickou kondici, zbavuje pocitů bolesti a napětí.

Rašelinové zábaly

Rašelinové zábaly jsou jednou z forem lokální teploléčby využívající přírodního léčivého zdroje. Rašelinové zábaly snižují bolest a zlepšují pohyblivost. 

Předností rašelinového zábalu je pomalé a postupné uvolňování tepla, proto ho lze aplikovat po vyšetření a celkovém zhodnocení zdravotního stavu lékařem i pacientům s kompenzovaným oběhovým onemocněním. 

 Při cvičení v bazénu se dokonale protáhnou ramena, kyčelní i kolenní klouby, uvolní se bedra, lopatky, šíje i krční páteř. Mírný aerobní charakter cvičební jednotky posílí rovněž kardiovaskulární aparát.

Solné jeskyně příznivě působí na problémy se štítnou žlázou, zlepšuje látkovou výměnu, snižuje krevní tlak, rovněž snižuje riziko srdečních onemocnění, působí antivirově a antibakteriálně, využívá se při kožních onemocněních, zažívacích problémech, dále poruchách imunity a poruchách nervového systému.

Infrasaunu používáme nejen k detoxikaci a relaxaci , ale i pro zlepšení krevního oběhu, zvýšení imunity, rychlejší hojení svalů a kloubů, uvolnění svalového napětí, snížení stresu a úzkosti, nebo  zlepšení kvality spánku. 

.

Při baňkování se vytváří podtlak v nádobě, která je přiložena k tělu. Prostřednictvím baněk je možné odstranit bolest zad a kloubů. Osvědčily se i při léčbě migrény, diabetes mellitus, hypertenze, zažívacích problémů, dny, žlučníkových potíží.

Stejně jako při duševních problémech pomáhá thajská masáž i při problémech fyzických. Zbavuje bolestí zad a svalstva v celém těle. Celkově tělo protáhne. Pozitivně působí i na krevní a mízní oběh a zrychluje metabolismus.

Elektroléčba využívá elektrických impulsů aplikovaných v různé intenzitě a frekvenci v místě bolesti. Má především analgetické (tlumící) a léčivé účinky, zlepšuje cirkulaci krve, mírní záněty a celkově prospívá ke zlepšení pohybových funkcí.