Volnočasové aktivity pro seniory

volnočasové aktivity pro seniory
Teplice / Kamenné lázně a Park

Klienti si mohou vybírat v průběhu roku volnočasové aktivity pro seniory. Akce a výlety zajišťují podle požadavků a schopností zaměstnanci v sociálních službách

Volnočasové aktivity pro seniory v Seniorcentru Pohoda

Seniorcentrum Pohoda nabízí velký výběr volnočasových aktivit pro seniory.

Denní aktivity

Každý den v našem domově pro seniory probíhají volnočasové aktivity seniorů. Naši klienti si užívají zábavné aktivity pro seniory, promítání starých filmů, společenské a sportovní hry, různé sportovní aktivity, soutěže, ruční práce, pobyt na zahradě, pěstování a péče o okrasné květiny, zeleninu a byliny, vycházky do okolí, výlety.

Tématické akce

Pořádáme různá vystoupení pěveckých souborů, taneční vystoupení, masopustní veselí s maskami, zahradní, velikonoční a vánoční zábavy, výstavy, soutěže, posezení u táboráku, oslavy narozenin aj.

Výlety

Pořádáme výlety po okolí, ale i celodenní výlety, např. do Ústí nad Labem a do Prahy do divadla, na kulturní památky aj.


Nabídka volnočasových aktivit: fakultativní výlety s vlastní dopravou (za poplatek)

Výlety

Město Teplice 

  • Město Teplice je jedno z nejstarších lázeňských měst střední Evropy. Bylo pojmenováno „Salón Evropy“ nebo „Malá Paříž“ díky své 2000 let staré existenci a architektuře.
  • Toto město navštěvovali prominenti z celé Evropy na přelomu 18. a 19. století. V roce 1812  se tu setkali mistři svých oborů jako Ludwig van Beethoven a Johann Wolfgang von Goethe.

– Lázeňské domy: Lazeňský dům Beethoven, Císařské lázně, Kamenné lázně či Nové lázně

– pamětihodnosti v Teplicích:

Zámecké náměstí: sídlo Regionálního muzea; Morový sloup – Sloup Nejsvětější trojice; Kostel ke sv.Kříži; Děkansky kostel sv. Jana Křtitele, Zámecká zahrada

Botanická zahrada

Doubravka – vyhlídka na město Teplice a okolí

 Hvězdárna a planetárium

Město Krupka

Staré horské město se nachází v úzkém údolí Krušných hor.

Pamětihodnosti v Krupce:

Komáří vížka – horský hotel + lanovka – nejdelší lanovka ve východní Evropě bez mezistanice

Prohlídková štola Starý Martin 

V prohlídkové štole Starý Martin se můžete seznámit s historií důlní činnosti v Krušných horách, která sahá až do 14. století.

Štola otvírá severozápadní část žíly Lukáš, která v historických dobách náležela mezi nejdůležitější rudní žíly celého krupského revíru. Svou délkou 2 km je Lukáš nejdelší cínovou rudní žílou v České republice a střední Evropě.

V rámci prohlídky jsou k vidění rozdíly technologií minulosti a současnosti, sbírka historických předmětů, minerálů, hornin a krápníková výzdoba. Návštěvu štoly Starý Martin můžete spojit s výletem na Komáří vížku, ať už autem, pěšky, na kole nebo sedačkovou lanovkou z Krupky.

Město Duchcov

Duchcov je město ležící na úpatí Krušných hor v severočeské pánvi, 8 km jihozápadně od Teplic.

Pamětihodnosti v Duchcově:

Státní barokní Zámek Duchcov je vyhledáván vzhledem ke své bohaté historii a cennému památkovému fondu. V roce 2001 byl prohlášen za Národní kulturní památku.

Zámek nabízí tři prohlídkové trasy, v rámci kterých můžete objevovat sběratelské a mecenášské aktivity původních majitelů z rodu Valdštejnů.

Dozvíte se mnoho pikantností ze života Giacoma Casanovy, nejslavnějšího obyvatele duchcovského zámku, nebo se můžete nechat překvapovat okolnostmi transferu monumentální Reinerovy fresky, sejmuté z kupole barokního kostela zbořeného valdštejnského špitálu a osazené do betonového pavilonu v zámeckém parku.

V případě příjemného počasí doporučujeme procházku kolem půvabného Sfingového rybníčku v parku nebo v romantické Knížecí zahradě ve francouzském stylu.

Aby toho nebylo málo, v zámecké Galerii Giacomo pořádáme periodické výstavy, na kterých spolupracujeme s umělci, sběrateli a dalšími odborníky. Máte ještě nějaký čas nazbyt? Čekání na prohlídky zámku si můžete zkrátit v kavárně na náměstí či posezením na terase zámku s nádherným výhledem do parku a na panorama Krušných hor

Exkurze

Český porcelán, a.s.  Porcelán s cibulovým vzorem vyrábí a dodává akciová společnost od roku 1885 nejprve s označením MEISSEN a od roku 1956 pod označením ZWIEBELMUSTER. Společnost se tak řadí mezi 4 světové výrobce, které tak dodržují tzv. podglazurovou technologii, po desítky až stovky let.

– Město Dubí se nachází se 4 km severně od Teplic na jižním svahu Krušných hor

Je známo jako lázeňské středisko s rozvíjející se turistickou infrastrukturou a místo s nejseverněji položenou benátskou architekturou v Evropě, kterou reprezentuje kostel Panny Marie.

Volnočasové aktivity seniorů a jejich široká nabídka jsou často důvodem, proč jsou u nás klienti u nás tak spokojení.

Sledujte naše akce také na facebooku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *