Kavárna v teplickém domově pro seniory

kavárna v teplickém domově pro seniory

Kavárna v teplickém domově pro seniory

Doba covidová nám všem naložila na záda pěkný ranec starostí. Dětem se vzděláváním, rodičům se zaměstnáním a dětmi, které jsou již téměř rok na distanční výuce. Zrovna tak seniorům v Domovech s pečovatelskou službou epidemií Covidu a zákazem styku s rodinou – zkrátka každého z nás, kromě onemocnění samotného, pandemie koronaviru nějak poznamenala.

V našem seniorcentru Pohoda v Teplicích se snažíme s problémy vypořádat trochu veseleji. Seniorcentrum Pohoda uprostřed kouzelné přírody je určeno pro důstojné dožití seniorů nad 65 let – ať ještě aktivních, anebo těch, kteří už přece jenom potřebují ve větší míře pomocnou ruku.

A všichni zaměstnanci se snaží pro kvalitu života svých klientů udělat maximum. Nejenže je v našem domově poskytována běžná pečovatelská služba, klienti mají možnost canisterapie a fyzioterapie. Provádí se kondiční cvičení a rehabilitační a wellness procedury, trénink paměti, hry, malování, četba.

Navíc je klientům poskytováno odborné sociální poradenství a asistence při styku s úřady. A kromě toho se mohou senioři věnovat i mnohým volnočasovým a kulturním aktivitám jako jsou výlety, nákupy, tanec, hudba.

Kavárna v teplickém domově pro seniory

Jako novinku v loňském roce jsme v jednom ze svých objektů zřídili kavárnu pro seniory s názvem Kavárna u dvou přátel. Je to další krok k tomu, aby se i tito lidé, pro něž je nyní Seniorcentrum Pohoda novým domovem, mohli setkávat i někde jinde než jen v místě ubytování a léčby.

Kavárna v teplickém domově pro seniory je velice útulná. Senioři zde mohou vychutnat svůj každodenní šálek kávy nebo čaje a občas si zahřešit zákuskem. A na to se většinou hezky obléknou a upraví.

Kromě toho mají možnost si v kavárně mezi sebou popovídat, poslechnout si hudbu a také si zatančit. Mohou tak pokračovat, navzdory věku i různým handicapům, i ve společenském životě. A také do tohoto příjemného prostředí mohou pozvat svou rodinu nebo přátele, když je přijedou navštívit.

Nově jsme pro vás připravili virtuální prohlídku. Podívejte se, jak to v našem domově vypadá.

virtuální prohlídka domova pro seniory

Sledujte dění v našem domově také na Facebooku >>

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..