Bohatá nabídka volnočasových aktivit pro seniory

nabídka volnočasových aktivit pro seniory

Seniorcentrum pohoda to není jen ubytování a strava a péče o seniory. Staráme se také o jejich zábavu a psychickou pohodu. Proto je součástí našeho programu bohatá nabídka volnočasových aktivit pro seniory. Pořádáme spoustu aktivit, ze kterých si vyberou i ti nejnáročnější klienti.

Kultura, památky


Pokud situace dovolí, pořádáme výlety po okolí ale i celodenní výlety například do Prahy či Ústí nad Labem jak za památkami, tak do divadla. Pořádáme také různé exkurze.

V současné době pořádáme hlavně aktivity uvnitř domova, ale také v případě příznivého počasí na naší rozhlehlé zahradě a parku, kde jsou naši klienti v bezpečí. Hrajeme také pantomimu.

Sporty a cvičení

Protože pohyb je důležitý v každém věku, snažíme se naše klienty vést k pravidelnému cvičení a pohybovým aktivitám. Užít si mohou taneční odpoledne i pohybové a rytmické cvičení. Vycházky a pobyt na zahradě jsou každodenním milým zpetřením jejich života u nás. Krásnou rozlehlou zahradu s rybníčkem a oborou s daňky si všichni oblíbili. V létě pořádáme i posezení i ohně.

Oslava narozenin

Pro naše klienty pořádáme také oslavy narozenin. Připravíme slavnostní stůl, u kterého oslaví své jubileum s přáteli. U nás se nestane, že někdo zůstane na své narozeniny sám.

Literární kurzy, vzdělání

Pro udržení mentálního zdraví seniorů je důležité nezlenivět a procvičovat neustále mozek a myšlení. Proto pro ně pořádáme různé vzdělávací aktivity, literární kurzy, soutěže. Při těchto aktivitách například hádají knihy i spisovatele. Při zajímavých hrách si procvičí koncentraci a paměť.

Tematické tvoření

V návaznosti na roční období tvoříme například adventní věnce, velikonoční pomlázku a nabídku nebo přípravu na maškarní. Tvoření je velmi oblíbená činnost, kterou si všichni užívají. Často tvoří senioři spolu s našimi dětmi z dětské skupiny. O to více radosti pak z tvoření mají.

Filmový klub, promítání filmů

Pravidelně promítáme filmy na přání, české i zahraniční. Každý se podívá raději na film ve společnosti než sám na svém pokoji. O shlédnutých filmech si pak příjemně povídáme.

Výčet našich volnočasových aktivit pro seniory je velice pestrý, zajímavý a různorodý. U nás se mají pokaždé na co těšit. Fotografie z akcí zveřejňujeme pravidelně na našem Facebooku. Podívejte se tady >>

Nově jsme pro vás připravili virtuální prohlídku. Podívejte se, jak to v našem domově vypadá.

virtuální prohlídka domova pro seniory

Nabídka volnočasových aktivit pro seniory – Seniorcentrum Pohoda

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..