Ztráta (a návrat) chuti do života

chuť do života

Klientka k nám přišla z Domova pro seniory v Německu. Nevíme přesně, co se tam dělo a jak o ní bylo pečováno, ale jisté je, že když k nám přišla, pouze ležela a sledovala TV. Nic nechtěla dělat, nic jí nebavilo a už ani nechtěla sama jíst.

Ujal se jí náš tým a trpělivě se jí věnoval. Nejvíce se jí ale věnovala naše vedoucí aktivizačního úseku Marie Švěhlová. Pod jejím odborným vedením a s jejím nostalgicky známým úsměvem a pozitivním přístupem se postupně Karin aktivovala.

Pomalu procvičovaly kognitivní funkce, pracovali s jemnou motorikou, zkoušely různé terapie například muzikoterapii či aromaterapii.

Tím, že se klientce někdo takto věnoval, se začal zlepšovat její psychický stav. Z ženy, která se téměř neusměje, je nyní veselá paní, která se moc ráda zapojuje do aktivit.

To, co si nikdo předtím neuměl ani představit, se stalo skutečností. Paní Karin se sama nají, má ráda vycházky, samostatně cvičí, směje se, zpívá si a dokonce si někdy i sama čte.

Ztráta a návrat chuti do života

Celostní péčí o psychický i fyzický stav se stala paní Karin normálně fungující osobou, která potřebuje jen někdy dopomoci.

Chcete, aby bylo o vaše blízké také dobře postaráno?

Zarezervujte si nezávazně místo v našem domově pro seniory. Až ho budete potřebovat, bude mít díky tomu přednost mezi uchazeči o volná místa.

Nově jsme pro vás připravili virtuální prohlídku. Podívejte se, jak to v našem domově vypadá.

virtuální prohlídka domova pro seniory

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..