Zahradní radovánky: Oslava přírody a tvořivosti v našem domově

Dnes jsme si užili další krásný den v naší zahradě plný aktivit, které nám přinesly radost a uspokojení. Každý den strávený v zahradě je pro nás příležitostí nejen k relaxaci, ale i k prohlubování našich zahradnických dovedností a k vytváření něčeho krásného.

Zaseli jsme pár hrášků

Ráno jsme se pustili do setí hrášků. Je to jednoduchá, ale velmi uspokojivá činnost, která nám připomíná cyklus života a přírodní krásy. Hrášky jsme zaseli do vyvýšených záhonů, které jsou navrženy tak, aby byly snadno přístupné pro všechny naše obyvatele. Už se těšíme, až vyrostou a my je budeme moci sklízet a vychutnat si jejich sladkou chuť.

Posbírali jsme několik měsíčků

Po setí hrášků jsme se vydali na sklizeň měsíčků. Tyto krásné květiny nejen zdobí naši zahradu, ale mají také mnoho léčivých vlastností. Používáme je k výrobě domácích mastí a olejů, které pak využíváme při péči o naši pokožku.

Ovoněli jsme se spoustou levandule

Levandule je v naší zahradě nepostradatelná. Její omamná vůně nám vždy zvedne náladu a přináší pocit klidu a pohody. Dnes jsme si natrhali spoustu levandule, kterou budeme sušit a využívat do vonných sáčků, koupelových solí a dalších aromaterapeutických produktů.

Vyprávění kolem zahrady

Během práce v zahradě jsme si také užili spoustu vyprávění a sdílení příběhů. Zahrada je místem, kde se setkáváme a trávíme společně čas, ať už při práci, nebo při odpočinku. Vyprávění o zahradničení, o rostlinách a o životních zážitcích nás sbližuje a přináší nám radost.

Květinový obraz u čaje

Odpoledne jsme zakončili u šálku čaje, kdy jsme společně vytvořili květinový obraz. Použili jsme různé květy, které jsme nasbírali v zahradě, a vytvořili jsme nádherný, barevný obraz plný přírodních motivů. Tento obraz bude krásnou dekorací našeho domova a připomínkou dnešního dne.

Naše zahrada je místem, kde se každý den děje něco nového a krásného. Jsme rádi, že se můžeme starat o rostliny, učit se nové věci a sdílet tyto okamžiky s našimi přáteli. Těšíme se na další dny plné zahradnických radostí a na vše, co nám příroda přinese.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..