Pes pro důchodce

pes pro důchodce

V dnešní době, kdy svět kolem nás oplývá nekonečnými možnostmi a technologiemi, se může zdát, že naše životy jsou lehčí než kdy jindy. Nicméně, s postupujícím věkem přichází i nové výzvy a potřeby. Pro seniory, kteří prožili celý život v pohybu a aktivitě, může být náročné najít společníka, který by jim pomohl tyto výzvy překonávat s úsměvem. Pes pro důchodce se tak může stát nepostradatelným přítelem, který přinese radost, útěchu a nový smysl každodenní rutině.

Příběh, který mění životy

Představte si chvíle, kdy se probouzíte do tichého rána. Okolo nikdo není a jediný zvuk, který slyšíte, je tikání hodin na zdi. Jak starší člověk se můžete cítit osaměle, někdy i zapomenutě. Ale co když by se tento scénář mohl změnit? Co když by vedle vás, na okraji postele, seděl čtyřnohý přítel, plný nadšení do nového dne právě s vámi?

Příběhy o seniorech, kteří si pořídili psa, a tím se jim dramaticky změnil život k lepšímu, nejsou žádnou výjimkou. Psi přinášejí nejen společnost, ale také posilují pocit zodpovědnosti a zvyšují fyzickou aktivitu. Díky procházkám, hraní si a běžné péči o psa se důchodci mohou cítit potřební a užiteční, což má pozitivní vliv na jejich psychickou pohodu.

Jak vybrat toho pravého čtyřnohého kamaráda?

Ne každý pes je pro seniory ideální. Je důležité zvážit několik faktorů, jako jsou velikost psa, jeho temperament a energetická úroveň. Menší plemena, jako jsou mopsi, shih-tzu nebo kavalír King Charles španěl, jsou často doporučovány pro svou snadnou ovladatelnost a menší potřebu fyzické aktivity. Na druhou stranu, mnoho seniorů nachází radost i v péči o větší plemena, pokud jejich životní styl a zdravotní stav to umožňuje.

Obohacený život s novým přítelem

Ať už se rozhodnete pro jakékoli plemeno, jedno je jisté – pes v domácnosti seniora přináší mnohem více než jen společnost. Studie ukazují, že vlastnictví psa snižuje úrovně stresu, zlepšuje kardiovaskulární zdraví a zvyšuje celkovou fyzickou aktivitu. Kromě toho rutina spojená s péčí o psa dodává každodennímu životu strukturu a smysl.

Je vhodné štěně pro seniory?

Při pořízení psa pro staršího člověka je třeba zvážit, jestli se bude mít o pejska kdo postarat, pokud už senior nebude moci. Je třeba počítat s tím, že štěňátko je závazek na průměrně dalších 12 let, u menších plemen klidně i na 18. Štěně potřebuje spoustu času, energie a pevnou ruku k výchově. Osamělí lidé psi často rozmazlují a díky tomu se může z malého roztomilého štěňátka stát nezvladatelný zlý pes.

Psí senior z útulku

Mnohem lepší variantou je pořídit si psího seniora z útulku. Starší psi už mají ustálenou povahu, můžete se s ním nejprve seznámit, vzít na procházku, než si pejska vezmete domů. V útulku pejsky znají, dobře vám poradí, který je pro vás vhodný. To u štěněte nikdy nevíte předem, hodně záleží na výchově, jakou povahu nakonec pejsek bude mít.

Vyberte si svého pejska například v útulku Anidef v Teplicích >>

A co třeba kočička? Starší kočičky jsou vychované, čistotatné, nepotřebují venčit, jen hromadu lásky a mazlení.

Kočičku si můžete vybrat také v útulku Anidef nebo u Teplických koček >>

Svět plný možností i pro vašeho psího společníka

V Domově pro seniory Pohoda chápeme, jak důležitý může být pro naše obyvatele jejich čtyřnohý přítel. Proto jsme se rozhodli jít ještě dál a nabízíme možnost, aby byli seniorové ubytováni společně se svým psem. Rozumíme tomu, že pes je více než jen zvíře; je to rodinný příslušník, který přináší radost a pohodu. V našem centru se o nemocné postaráme s láskou a profesionalitou, a to platí i pro jejich psí společníky.

Pes pro důchodce není jenom mazlíček; je to společník na cestě životem, který přináší nejen radost a společnost, ale také zdraví a aktivní životní styl. Ve světě, kde se snadno cítíme izolovaně, mohou tito čtyřnozí přátelé představovat most ke komunitě a spokojenějšímu životu. V Domově pro seniory Pohoda se snažíme tento most budovat každý den – společně, s láskou a péčí jak o naše obyvatele, tak o jejich věrné přátele.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..