Oslava Dne dětí v Seniorcentru Pohoda: Mezigenerační radost a spolupráce s policií

Oslava Dne dětí v Seniorcentru Pohoda: Mezigenerační radost a spolupráce s policií

V Seniorcentru Pohoda se letos Den dětí nesl ve znamení mezigenerační radosti a spolupráce s městskou policií Dubí. Obyvatelé domova společně se zaměstnanci připravili pro děti z okolních mateřských školek dopoledne plné her a zábavy, které mělo poděkovat za mnohá vystoupení dětí, jež zpříjemňují chvíle seniorům svými písněmi a vystoupeními.

Přípravy a zapojení seniorů

Přípravy na tuto akci začaly několik týdnů předem. Obyvatelé domova se s nadšením zapojili do plánování a tvorby herní stezky, která byla hlavní atrakcí dopoledne. Stezka byla rozdělena do několika stanovišť, na nichž děti plnily různé úkoly – od jednoduchých hádanek, přes fyzické aktivity, až po tvůrčí činnosti. Senioři se aktivně podíleli na vymýšlení úkolů a přípravě potřebných materiálů.

Účast městské policie Dubí

Velkým zpestřením programu byla návštěva městské policie Dubí. Policisté přijeli s ukázkou svých vozů a výstroje, což děti velmi zaujalo. Měly možnost si vozy prohlédnout zblízka, dozvědět se více o práci policistů a dokonce si vyzkoušet některé části jejich výbavy. Tato část programu nejen bavila, ale také vzdělávala, protože dětem přiblížila důležitou roli, kterou policie v komunitě hraje.

Průběh herního dopoledne

Děti s nadšením absolvovaly jednotlivá stanoviště herní stezky. Na každém stanovišti je čekali senioři, kteří je povzbuzovali a za splněné úkoly jim rozdávali razítka. Mezi úkoly patřilo například hledání skrytých předmětů, překonávání jednoduchých překážek, nebo společné zpívání písní. Některé děti byly tak zaujaté, že si chtěly úkoly opakovat a strávily na stanovištích více času.

Za dokončení všech úkolů na stezce byly děti odměněny sladkostmi a medailemi. Tato odměna byla pro ně velkou motivací a radost z úspěšného zvládnutí úkolů byla viditelná na jejich tvářích.

Mezigenerační spojení a pozitivní dopad

Akce přinesla radost nejen dětem, ale i seniorům. Zápal a nadšení dětí se přenesly i na obyvatele domova, kteří se cítili být součástí něčeho významného. Povzbuzování a rozdávání razítek jim přineslo pocit užitečnosti a propojení s mladší generací.

Zaměstnanci Seniorcentra Pohoda ocenili nejen skvělou atmosféru, ale také fakt, že akce podpořila mezigenerační sblížení a přinesla radost všem zúčastněným. Spolupráce s městskou policií Dubí byla velmi přínosná a přispěla k úspěchu celé akce.

Závěr

Den dětí v Seniorcentru Pohoda byl nezapomenutelným zážitkem pro děti, seniory i zaměstnance centra. Akce ukázala, jak důležité a přínosné je propojení generací a jak mnoho může společná aktivita obohatit všechny zúčastněné. Velké poděkování patří městské policii Dubí za jejich účast a podporu, díky které byla akce ještě zajímavější a vzdělávací. Tento den plný her a radosti bude jistě všem dlouho v paměti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..