Cvičení na motomedu

Cvičení na Motomedu: Výhody, cviky a tipy pro seniory

Cvičení na Motomedu je efektivní a bezpečný způsob, jak udržet seniory aktivní a zlepšit jejich fyzickou kondici. Tento článek se zaměřuje na výhody cvičení na Motomedu, doporučené cviky a užitečné tipy pro seniory.

Co je Motomed?

Motomed je speciální zařízení navržené pro cvičení dolních končetin. Skládá se z pedálů, které umožňují pasivní i aktivní pohyby nohou. Motomed poskytuje možnost cvičení v pohodlí domova nebo ve zdravotnických zařízeních pod dohledem odborníka.

Výhody cvičení na Motomedu pro seniory:

  1. Zlepšení cirkulace: Cvičení na Motomedu podporuje lepší prokrvení dolních končetin, což může snížit riziko projevů jako jsou otoky a žilní problémy.
  2. Udržení svalové síly: Pravidelné cvičení na Motomedu může pomoci udržet sílu a hmotnost svalů nohou, což je zásadní pro udržení stability a pohyblivosti.
  3. Podpora flexibility: Pohyby na Motomedu mohou pomoci udržet a zlepšit rozsah pohybu v kloubech, což je důležité pro prevenci ztuhlosti a omezení pohyblivosti.
  4. Nízké zatížení kloubů: Motomed umožňuje cvičení s minimálním zatížením kloubů, což je ideální pro seniory s artritidou nebo jinými pohybovými omezeními.
  5. Podpora celkové kondice: Pravidelné cvičení na Motomedu může přispět k celkovému zlepšení fyzické kondice, což má pozitivní vliv na celkovou pohodu a kvalitu života.

Pohybová terapie MOTOmed

Pohybová terapie MOTOmed byla vyvinuta pro osoby s omezenou pohyblivostí a doplňuje fyzioterapeutická, ergoterapeutická a sportovní terapeutická opatření. Uživatelé mohou při tréniku sedět na vozíku nebo v křesle. Osoby upoutané na lůžko, využívají přístroje MOTOmed určené k provádění tréninku v leže.

Způsoby terapie

pasivní

Motorem poháněný pohyb bez vynaložení vlastních sil, se hodí zejména k regulaci svalového tonu, uvolnění svalstva, omezení spasticity, zachování pohyblivosti kloubů, lepšímu prokrvení a mobilizaci. Rychlost pasivního pohybu si určuje sám uživatel.

asistivní

Funkce „servo“ umožňuje přístroji MOTOmed snadný přechod od pasivního tréninku k aktivnímu. Tato funkce umožňuje aktivně provádět pohyb s minimálním vyžití vlastních sil. Bez rizika přetížení, je možné zbytkové síly identifikovat a rozvíjet je.

aktivní

Trénink pomocí přístroje MOTOmed, s jemně nastavitelnou úrovní zátěže, posiluje svaly nohou, paží a horní části těla, jakož i kardiovaskulární systém. Dochází ke značnému zlepšení síly, vytrvalosti a koordinace.

Mrtvice: Znovu se učit pohybu

Jako velmi účinné metody terapie, v oblasti rehabilitace u pacientů po mrtvici, se osvědčily pohyby založené na jednotném a opakovaném cvičení. Časté opakování pohybů může stimulovat schopnost mozku se sám reorganizovat. V důsledku toho jsou zdravé oblasti mozku schopny získat funkce postižených oblastí. Řízený a plynulý cyklický pohyb pomocí přístroje MOTOmed, umožňuje přesně tento druh opakovaného pohybu. Pacienti po mrtvici mohou pomocí pohybové terapie MOTOmed provádět cvičení z křesla nebo invalidního vozíku a to buď v aktivním, asistovaném či pasivním režimu

Pohybová terapie MOTOmed pomáhá pacientům, po mozkové příhodě, částečně obnovit ztracené pohybové vzory. To umožňuje spuštění nebo vylepšení funkcí ruky/paže a schopnosti chodit. Trénink nohou nebo paží může snížit celkovou spasticitu, posílit sílu a vytrvalost, pozitivně ovlivnit pohyby střev a podporovat koordinaci. Funkce motivačních her, integrovaných v přístroji MOTOmed, motivují pacienty s mozkovou příhodou k efektivní podpoře terapeutické léčby v domácím prostředí

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..