COVID v domově pro seniory Pohoda

seniorcentrum pohoda

V našem Seniorcentru Pohoda se i této těžké době staráme o klienty s plným nasazením. Jak snášení dění okolo viru COVID v domově pro seniory?

Někteří naši klienti ani nezaznamenali, že se vůbec něco děje. Jedinou změnou je, že se vidí se svými blízkými přes sklo, ale jinak se vídají, slyší se, vidí se, volají si přes tablet i po telefonu.

Velká zahrada je velká výhoda v době izolace

Velkou výhodou našeho Seniorcentra je velká oplocená vlastní zahrada, která nám umožňuje trávit čas venku, v přírodě. Snažíme se (pokud počasí dovolí) co nejvíce chodit s lidmi na procházky a pobývat na čerstvém vzduchu. V dnešní době, kdy senioři ve městech zůstávají uvízlí v jejich bytech, je tato možnost opravdu k nezaplacení.

covid v domově pro seniory Pohoda

Široká nabídka aktivit

Samozřejmě ale nabízíme spoustu dalších aktivit. Aktivity probíhají po menších skupinkách nebo individuálně, o to více se každému naši aktivizační pracovníci věnují. Aktivity u nás probíhají každý den do večera včetně víkendů a svátků.

Za zmínku stojí salón krásy, deskové hry, narozeninové oslavy, wellness, filmový klub, relaxační i jiné cvičení, jóga, výtvarné a tvořivé činnosti, muzikoterapie, masáže, fyzioterapie, bazální stimulace, soutěže.

Máme vlastní kavárnu, vlastního canisterapeutického psa Bajku, kterého mají všichni uživatelé moc rádi a spoustu dalších aktivit.

Covid v domově pro seniory Pohoda

Naši klienti touto krizovou situací procházejí velmi dobře především proto, že je naší prioritou starost o jejich duši, nejen o jejich tělo. Naši zaměstnanci dodržují přísná hygienická opatření a máme profesionální tým zdravotníků, i proto tuto situaci zvládáme takto dobře.

Těšíme se, až budeme moci zařadit i mezigenerační aktivity s naší dětskou skupinou, která sídlí přímo v budově domova pro seniory. 

Chcete vidět víc? Nově jsme pro vás připravili virtuální prohlídku

Sledujte nás také na Facebooku >>

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..