Aktivity pro seniory v lednu a únoru 2023

První měsíce roku 2023 byly nabité zajímavými aktivitami a novými zážitky. Naši klienti se určitě nenudili a naučili se spoustu nového.

Felinoterapie v domově pro seniory

Felinoterapie staví na podobných principech jako canisterapie, ale zatím v ČR nemá tak dlouhou tradici. Přitom jsou kočky v mnoha ohledech stejně vhodné jako psi. V Seniorcentru Pohoda je felinoterapie oblíbená a pravidelnou terapií. Klienti se vždy na kočičky těší a milují, když si je mohou hladit.

felinoterapie v domově pro seniory

Indiánské léto

V lednu jsme si užili skvělou zábavu na akci Indiánské léto. Na akci jsme se připravovali už týden předen, vyráběli jsme indiánské čelenky a krásnou výzdobu v indiánském duchu. Během akce jsme si celé odpoledne užívali příjemnou hudbu a tanec, každý podle svých možností. Nechybělo ani výborné a bohaté občerstvení.

indiánské léto v domově pro seniory
indiánské léto v domově pro seniory

Burza oblečení v domově

V únoru jsme uspořádali jarmarkt oblečení. O burzu oblečení byl v Domově velký zájem. Na své si zde přišel téměř každý – dámy i pánové si mohli vybírat z nabídky triček, halenek, svetrů, vest, košil… Každý si našel něco nového pěkného na sebe.

Pečení domácího chleba

Naučili jsme se péct domácí chléb. Musíme se pochválit, povedl se nám dokonale. Nejen, že krásně vypadal, ale byl skutečně výborný. Všichni si na něm pochutnali. Podívejte se sami:

domov pro seniory - pečení chleba

Vítání jara

Už se všichni těšíme na jaro, až si budeme moci užívat naší krásné rozlehlé zahrady, chodit na procházky, zahradničit nebo jen relaxovat v altánku nebo na lavičce u rybníka. Abychom si čekání zkrátili a naladili se na blížíce se jaro, připravili jsme akci Vítání jara, na kterou jsme vyráběli spoustu krásných jarních dekorací.

vítání jara v domově pro seniory
vítání jara v domově pro seniory

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..