Seniorcentrum POHODA

Seniorcentrum Pohoda se nachází v klidné části města Dubí u Teplic, 20km od krajského města Ústí nad Labem. Je dostupné i lidem žijícím v Praze, kteří to k nám mají po dostavění dálnice D8 pouhých 93km, necelou hodinku cesty.

Poskytujeme sociální a pečovatelské služby v rodinném prostředí v bezbariérové čtyřpatrové budově. Naší hlavní myšlenkou je důstojné a kvalitní prožití plnohodnotného stáří na principu individuálního přístupu ke každému, a to jak k aktivním seniorům, tak k těm, kteří potřebují neustálý dohled a péči kvalifikovaného ošetřujícího personálu.

Náš komplex skýtá rozsáhlou zahradu s chovným rybníkem s kapry a kachnami, dančí rozlehlou oborou, procházkovými cestami, zastřešeným altánem a parkovištěm pro rodinné příslušníky našich uživatelů.

Nabízíme jednolůžkové byty s pečovatelskou službou pro aktivnější seniory, kteří potřebují dopomoc při úklidu domácnosti, donášce stravy, zajištění léků, ošetřovacích úkonů nebo pouze dohled nad všemi činnostmi, abychom zajistili jejich bezpečí a pohodu.

Poslání

Posláním Seniorcentra Pohoda je prožití důstojného života s komplexní sociálně-zdravotní péčí. Klademe velký důraz na spojení seniorů s přírodou, nádherná okolní krajina nám pomáhá k vytvoření nového „domova“ pro naše uživatele. Dlouholeté zkušenosti zaměstnanců garantují našim uživatelům zajištění péče na vysoké úrovni, orientované na individuální potřeby každého z klientů.

Úzce spolupracujeme s rodinnými příslušníky, kteří nám pomáhají vytvářet pro naše uživatele podnětné prostředí pro nový domov svého příbuzného, vytváříme s nimi individuální plány pro kvalitní péči a podporu.

Poskytované služby

Domov pro seniory:  pro seniory od 65 let věku, kteří mají sníženou soběstačnost z důvodu věku či zdravotnímu stavu a potřebují pravidelnou pomoc druhé osoby.

Domov se zvláštním režimem: pro osoby nad 50 let věku, kteří trpí Alzheimerovou, stařeckou a ostatními typy demencí, kteří mají sníženou schopnost z důvodu těchto onemocnění a jejichž situace vyžaduje pravidelnou pomoc jiné fyzické osoby.

Odborné sociální poradenství: pro seniory a rodinné příslušníky, kteří potřebují pomoc, podporu, poradenství v otázce poruch kognitivních funkcí – Alhzheimerova choroba a jiné typy demencí, diagnostiku (testování) kognitivních funkcí, pomoc při řešení příspěvku ne péči a jiných dávek sociálních služeb


Seniorcentrum POHODA se nachází v severozápadních Čechách, na klidném okraji města Dubí, nedaleko lázeňského města Teplice, v krásném prostředí uprostřed přírody.

Naše Seniorcentrum je vzdáleno 90 km od Prahy a 45 km od Drážďan.

Kapacita Seniorcentra činí DZR 28 lůžek a DPS 70 lůžek.
Dům je bezbariérový s přímým vstupem do zahrad a do prostorných teras.

Všechny pokoje jsou vybaveny vlastním sociálním zařízením (koupelnou a WC), dále samostatným balkónem, satelitní TV, telefonem, přístrojem pro zpětné volání a také internetovým (wi-fi) připojením.

Jídelna Seniorcentra s hudbou a kapacitou 100 míst se nachází v přízemí domu.
Moderní kuchyně zaručuje našim klientům chutné a rozmanité pokrmy, a to 5x denně, které se podávají v celodenním bufetu.

Velmi velký důraz na kladen na spojení domova s přírodou. Procházkové cesty jsou kolem domu umístěny tak, aby mohl klient odkudkoli pozorovat přírodu. Nachází se zde také dančí obora. Náš klient si může také nachytat koi-kapry v jezírku, nebo si vytvořit svou vlastní zahradu. V naší zahradě si klienti mohou vypěstovat květiny nebo bylinky.

Klientům našeho Seniorcentra je dále k dispozici wellness centrum a také prostorná centrální společenská místnost s krbem.

Na každém patře se nachází ošetřovna a společenská místnost s malou kuchyní pro nezbytné občerstvení.

Poloha města Teplice

Teplice jsou lázeňské statutární město v Ústeckém kraji. Leží 15 km západně od Ústí nad Labem v široké kotlině mezi Krušnými horami a Českým středohořím. Dominantou města viditelnou zdaleka je Doubravská hora. Teplice mají okolo 50 tisíc obyvatel a jsou známé jako lázeňské město. Do druhé světové války se městu pro jeho vysokou kulturní úroveň i klasickou architekturu přezdívalo „Malá Paříž“.

V Teplicích se léčí v prvé řadě kardiovaskulární choroby, dále pak problémy spojené s onkologickými onemocněními, nemoci z poruch výměny látkové a žláz s vnitřní sekrecí (cukrovka), nemoci pohybového ústrojí a nervová onemocnění.

Lázně Teplice nabízí široký výběr lázeňských a wellness pobytů:

Lázeňské domy v okolí:

  • Císařské lázně, jméno po císaři Františku Josefovi I.
  • Lázeňský dům Beethoven, spojené a nové budovy v centru města
    • Sadové lázně, patří pod Lázeňský dům Beethoven (tzv. depadence)
  • Kamenné lázně z roku 1911
    • Jirásek, patří pod Kamenné lázně
  • Nové lázně
  • Vojenské lázně (nepatří pod společnost Lázně Teplice v Čechách)
  • Hadí lázně

Chcete vidět víc? Nově jsme pro vás připravili virtuální prohlídku

Virtuální prohlídka

Zřizovatel

Vaše Harmonie o. p. s.

Sídliště 1019

407 77 Šluknov

IČO: 22794581

DIČ: CZ22794581

Místo poskytování služby

Seniorcentrum Pohoda

Ruská 292/2A

417 03 Dubí 3 – Pozorka, Teplice

Typ společnosti: Obecně prospěšná společnost

Jednatel

Hana Zeithammerová – ředitelka

Druh služby

pobytové sociální služby – Domov pro seniory a Domov se zvláštním režimem

ambulatní a terénní služba – Odborné sociální poradenství

terénní služba – Pečovatelská služba Pohoda

Hlavní účel

Poskytování sociálních služeb dle zákona č. 108/2006 Sb., vyhlášky č.505/2006 Sb., zákona o sociálních službách v Ústeckém kraji, přijímáme ovšem i uživatele z jiných měst, nyní po dostavení dálnice D8 jsme pouhých 58 minut vašeho času od hlavního města Prahy.

Bankovní spojení

206639643/0600 – GE Money Bank