Ubytování pro seniory v Teplicích

Dvoulůžkové pokoje ( s vlastním sociálním zařízením a balkónem)

Ubytování pro seniory v Teplicích ve dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením a možností balkonu s výhledem do přírody.

 • všechny pokoje jsou vybavené nábytkem, polohovatelnými lůžky,pokoj v domově pro seniory signalizační technikou pro okamžité přivolání odborného ošetřovatelského týmu, variabilní noční stolek, předsíň, satelitní TV, možnost bezplatného WIFI připojení
 • každý pokoj má svou koupelnu se sprchovým koutem a toaletou
 • na patře se nachází společná terasa s markýzou a jídelnička
 • po dohodě s ředitelkou Domova si klient může pokoj dovybavit vlastním drobným nábytkem (obrázky, křeslem, židlí, malou skříňkou, někdo si přiveze i šicí stroj, na kterém celá léta šil)

 

 

Jednolůžkové pokoje ( s vlastním sociálním zařízením a balkónem)

Využít můžete také bytové jednotky s pečovatelskou službou pro aktivnější seniory, kteří potřebují pomoc při zajištění stravy, úklidu domácnosti, jednání s úřady, zajistit ošetřovatelskou péči, nebo chtějí využít našich komfortních rehabilitačních wellness služeb.

 • každý pokoj je vybaven účelným nábytkem, polohovatelnými lůžky, signalizační dorozumívací technikou, kterou mohou klienti přivolat personál. 

 • kuchyňka, dřez, kuchyňská baterie
 • pokoje mají vlastní předsíňku, WC, umyvadlo, toaletu a bezbariérový sprchový kout

 • nedaleko kavárna s velkou terasou a posezením, krmení daňků
 •  

  Klienti si mohou pokoje dovybavit obrázky, doplňky nebo květinami podle vlastního vkusu. Na každém poschodí je společná koupelna, malá kuchyňka určená pro přípravu nápojů a malého občerstvení.

Adaptace klienta

První, co rodinní příslušníci v rámci přijetí zájemce řeší je, na jakém pokoji bude klient ubytován.

Téměř pravidelně slyšíme otázky, zda by bylo možné ubytování na jednolůžkovém pokoji, a odůvodnění takového přání bývají shodná. Přeje si soukromí, není zvyklý na společnost, neshodne se spolubydlícím, nebo že se nepřizpůsobí.

Individuálně lze zajistit tzv. „prozatimní“ jednolůžkový pokoj za předpokladu, že se po adaptaci klienta na nové prostředí sestěhuje na pokoj dvoulůžkový.

Proč dvoulůžkový pokoj

Při rozhodování je nutné přijmout fakt, že klient opouští svůj domov, kde se nemusel nikomu a ničemu podřizovat, což je tedy něco jiného, než bydlet společně s dalšími klienty Domova se zvláštním režimem.

Můžeme Vás ujistit, že naši zaměstnanci mají letité zkušenosti s poskytováním sociální pobytové služby pro osoby s demencí a vědí, že samota patří mezi negativní projevy emočního prožívání nemocného.

Ubytování pro seniory v Teplicích pomáhá proti samotě

Samota je příjemná, ale nesmí trvat dlouho, pak se objeví projevy úzkosti, smutku a frustrace, které vedou ke ztrátě chuti do života. Naopak, z přítomnosti druhých klient profituje. Proto přítomnost druhé osoby v denních i nočních hodinách považujeme za pozitivní faktor při péči o osoby s demencí.

Sledujte nás také na Facebooku >>

Chcete vidět víc? Nově jsme pro vás připravili virtuální prohlídku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..