Stravování pro seniory

stravování pro seniory

Naše vlastní moderní kuchyně zajišťuje celodenně chutné a rozmanité stravování pro seniory. Kvalitní a vyvážené pokrmy jsou servírovány 5x denně.

Zapojili jsme se do programu Bon Appetit, který přináší klientům větší radost z jídla. Vaříme bez dochucovadel a snižujeme spotřebu soli.

Stravování pro seniory pod odborným dohledem

Poskytujeme stravování pro seniory pod odborným dohledem nutričního terapeuta, a umíme upravit a uvařit stravu dle individuálního zdravotního stavu uživatele. Sestavování stravy je pod odborným dohledem lékaře a nutriční sestry.

 

Příjemná jídelna

Jídelna je vybavena stoly s čalouněnými židlemi a obslužným pultem s kávovarem a pitným režimem. Dále se zde nachází světelná a zvuková technika.

Naše jídelna patří mezi multismyslovou místnost, prostředí je zde specificky vytvořené pro účely stimulace smyslů, jejímž cílem je vyvolávání kladných emocí, zážitků a možnosti získání skutečného mezilidského kontaktu při společném stolování.

Díky tomu se naši klienti nají lépe a ti, co mají problémy s chutí k jídlu jedí ve společnosti mnohem více, než kdyby  jedli sami. Proto věnujeme také pozornost úpravu jídel na talíři. 

Náš pracovní tým poskytuje úkony dle individuálních potřeb uživatele:

 • krmení (dokrmování, dodržování pitného režimu),
 • úprava formy stravy (rozmělnění, mixování, krájení, nutričně kompletní tekutá výživa),
 • kontrola hmotnosti, sledování a monitorování stavu BMI,
 • upevňování návyků správného stolování,
 • doprovod do jídelny,
 • zajištění stabilizované polohy při jídle u osob s potížemi s polykáním.

Zásady správného stravování seniorů

Zdravá strava pro seniory je základem pro udržení zdraví a prevencí proti nemocem a chátrání organismu. Důležitá je pravidelnost, pestrost a také přiměřené porce To vše v našem domově pro seniory pečlivě dodržujeme.

Pestrá strava pro seniory předchází nedostatku i nadbytku živin. Proto připravujeme pro naše klienty širokou nabídku jídel a hlídáme jejich nutriční vyváženost.

Ze způsobů přípravy jídel upřednostňujeme vaření, dušení a zapékání, které jsou pro seniory nejvhodnější.

Důležitý je také pitný režim seniorů, který pečlivě hlídáme, aby naši senioři nebyli ohroženi dehydratací, která se u seniorů často vyskytuje.

jídelna v domově pro seniory

Sledujte nás také na facebooku.

4 komentáře

 1. V současné době bydlím v domově seniorů v Liberci / záměrně neuvádím název /.
  Mám dotaz na vhodnost „teplých večeří“ jako jsou polévky a omáčky. Včera k večeři jsme měli omáčku s těstovinami /kolínka/. K obědu jsme měli ovocné knedlíky /moučné s borůvkovou zavařeninou/. V noci jsem nemohl spát pro bolest břicha.
  Osobně mám problém při konzumaci mléčných výrobků. Prosím o radu, čím chybějící bílkoviny nahradit.

  Děkuji

  1. Dobrý den.

   Vše musíte probrat ve svém domově a upozornit zdravotní a stravovací úsek, že vám tato strava nevyhovuje a nedělá dobře. Měli Vám nabídnou nějakou alternativu, která nebude pro Vás organismus zatěžující. Vše se dá vyřešit. U nás vždy po domluvě upravíme jídelníček dle přání klienta.

   S pozdravem J.Čulíková

 2. Dobrý den rozvoz jídel máte?maminka je v nemocnici a začala zvracet a hubnout,chci ji vzít domů, avšak na vaření speciální stravy nebudu mít čas ani možnost ,jsem sama seniorka děkuji

  1. Dobrý den, bohužel rozvozy jídel nemáme, stravování je určeno pouze pro Naše klienty v pobytové službě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..