Stravování pro seniory

stravování pro seniory

Naše vlastní moderní kuchyně zajišťuje celodenně chutné a rozmanité stravování pro seniory. Kvalitní a vyvážené pokrmy jsou servírovány 5x denně.

Zapojili jsme se do programu Bon Appetit, který přináší klientům větší radost z jídla. Vaříme bez dochucovadel a snižujeme spotřebu soli.

Stravování pro seniory pod odborným dohledem

Poskytujeme stravování pro seniory pod odborným dohledem nutričního terapeuta, a umíme upravit a uvařit stravu dle individuálního zdravotního stavu uživatele. Sestavování stravy je pod odborným dohledem lékaře a nutriční sestry.

 

Příjemná jídelna

Jídelna je vybavena stoly s čalouněnými židlemi a obslužným pultem s kávovarem a pitným režimem. Dále se zde nachází světelná a zvuková technika.

Naše jídelna patří mezi multismyslovou místnost, prostředí je zde specificky vytvořené pro účely stimulace smyslů, jejímž cílem je vyvolávání kladných emocí, zážitků a možnosti získání skutečného mezilidského kontaktu při společném stolování.

Díky tomu se naši klienti nají lépe a ti, co mají problémy s chutí k jídlu jedí ve společnosti mnohem více, než kdyby  jedli sami. Proto věnujeme také pozornost úpravu jídel na talíři. 

Náš pracovní tým poskytuje úkony dle individuálních potřeb uživatele:

  • krmení (dokrmování, dodržování pitného režimu),
  • úprava formy stravy (rozmělnění, mixování, krájení, nutričně kompletní tekutá výživa),
  • kontrola hmotnosti, sledování a monitorování stavu BMI,
  • upevňování návyků správného stolování,
  • doprovod do jídelny,
  • zajištění stabilizované polohy při jídle u osob s potížemi s polykáním.

Zásady správného stravování seniorů

Zdravá strava pro seniory je základem pro udržení zdraví a prevencí proti nemocem a chátrání organismu. Důležitá je pravidelnost, pestrost a také přiměřené porce To vše v našem domově pro seniory pečlivě dodržujeme.

Pestrá strava pro seniory předchází nedostatku i nadbytku živin. Proto připravujeme pro naše klienty širokou nabídku jídel a hlídáme jejich nutriční vyváženost.

Ze způsobů přípravy jídel upřednostňujeme vaření, dušení a zapékání, které jsou pro seniory nejvhodnější.

Důležitý je také pitný režim seniorů, který pečlivě hlídáme, aby naši senioři nebyli ohroženi dehydratací, která se u seniorů často vyskytuje.

jídelna v domově pro seniory

Sledujte nás také na facebooku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..