Kneippův chodník

Říkáte si, že chození v teplé a studené vodě přece nemůže přinést žádné zázračné účinky? Vyzkoušejte Kneippův chodník a možná se budete divit! Střídání teplé a studené vody má totiž spoustu pozitivních účinků na naše zdraví. Kneippův chodník například může vyřešit problém stále studených nohou, neboť střídání tepla a chladu spolu s chozením po oblázcích zlepšuje krevní oběh nohou. Kromě toho ale tato léčebná procedura pomáhá také při bolestech hlavy.

Kneippův chodník má ještě jeden účinek, který je asi ze všech zmíněných nejdůležitější. Pravidelným opakováním této procedury totiž docílíte zvýšení odolnosti vašeho organismu. Takže Kneippův chodník funguje velmi dobře jako prevence proti různým nachlazením, migrénám i problémům s krevním oběhem. Kneippův chodník působí blahodárně také na vaši psychiku, neboť po proceduře se budete cítit svěže a uvolněně.

Celková ruční masáž

Klasická masáž se svými účinky řadí k regeneračním procedurám. Tato masáž je vhodná pro osoby trpící bolestmi zad a šíje, způsobených nadměrnou nebo jednostrannou zátěží, následkem nevhodného pohybu, či stresem. Dále je vhodná pro osoby trpící únavou a nedostatkem energie. Působením na měkké tkáně dochází k úlevě od bolesti namoženým svalům, odbourává pocit napětí a únavy a pozitivně působí na lidskou psychiku.

Účinky: zmírnění bolesti, snížení svalového napětí, zlepšení prokrvení a látkové výměny, regenerace organizmu, snížení únavy, přispívá k vyloučení škodlivých látek

Perličková koupel

Účinek této koupele spočívá v jemné masáži kůže a podkoží, kterou vyvolává proud stlačeného vzduchu. Vzduch vychází z drobných trysek umístěných na dně vany, bubliny procházejí koupelí a způsobují třením o povrch těla jemnou masáž. Tím je vyvolán sedativní účinek, který má blahodárný vliv na psychiku i fyzickou kondici, zbavuje pocitů bolesti a napětí.

Rašelinové zábaly

Rašelinové zábaly jsou jednou z forem lokální teploléčby využívající přírodního léčivého zdroje. Předností rašelinového zábalu je pomalejší a tím postupnější uvolňování tepla, proto ho lze aplikovat po vyšetření a celkovém zhodnocení zdravotního stavu lékařem i pacientům s kompenzovaným oběhovým onemocněním. Bezprostředním efektem rašelinového zábalu je analgetický a pohyblivost zlepšující účinek.