Ubytování

Nabízíme 

 

  • ubytování ve dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením a možností balkonu s výhledem do přírody
  • všechny pokoje jsou vybavené nábytkem, polohovatelnými lůžky, signalizační technikou pro okamžité přivolání odborného ošetřovatelského týmu, předsíň, satelitní TV, možnost bezplatného WIFI připojení
  • každý pokoj má svou koupelnu se sprchovým koutem a toaletou
  • na patře se nachází společná terasa s markýzou a jídelnička

Nabízíme též bytové jednotky s pečovatelskou službou pro aktivnější seniory, kteří potřebují pomoc při zajištění stravy, úklidu domácnosti, jednání s úřady, zajistit ošetřovatelskou péči, nebo chtějí využít našich komfortních rehabilitačních wellness služeb.

 

První, co rodinní příslušníci v rámci přijetí zájemce řeší je, na jakém pokoji bude uživatel ubytován. Téměř pravidelně slyšíme otázky, zda by bylo možné ubytování na jednolůžkovém pokoji, a odůvodnění takového přání bývají shodná. Přeje si soukromí, není zvyklý na společnost, neshodne se spolubydlícím, nebo že se nepřizpůsobí. Individuálně lze zajistit tzv. „prozatimní“ jednolůžkový pokoj za předpokladu, že se po adaptaci uživatele na nové prostředí sestěhuje na pokoj dvoulůžkový.

Při rozhodování je nutné přijmout fakt, že uživatel opouští svůj domov, kde se nemusel nikomu a ničemu podřizovat, což je tedy něco jiného, než bydlet společně s dalšími uživateli Domova se zvláštním režimem. Můžeme Vás ujistit, že naši zaměstnanci mají letité zkušenosti s poskytováním sociální pobytové služby pro osoby s demencí a vědí, že samota patří mezi negativní projevy emočního prožívání nemocného. Samota je příjemná, ale nesmí trvat dlouho, pak se objeví projevy úzkosti, smutku a frustrace, které vedou ke ztrátě chuti do života. Naopak, z přítomnosti druhých uživatel profituje. Proto přítomnost druhé osoby v denních i nočních hodinách považujeme za pozitivní faktor při péči o osoby s demencí.